Hokej na trawie – LŚ: Triumf Holenderek, Australia z kwalifikacją na MŚ

Triumfem Holenderek zakończył się turniej III rundy Ligi Światowej laskarek w Brukseli. Ostatniego dnia kwalifikację na mistrzostwa świata wywalczyły Australijki.

Stawkę pierwszego niedzielnego spotkania w Brukseli było siódme miejsce na tym turnieju. W podstawowym czasie gry Hiszpanki i Belgijki zremisowały 1:1 po golach Lucii Jimenez i Luoise Versavel. W serii karnych zagrywek lepsza była ekipa z Półwyspu Iberyjskiego, która wygrała 4:1.

Mecz o piąte miejsce był też szansą na zapewnienie sobie startu na przyszłorocznych mistrzostwach świata w Londynie. Wynik meczu pomiędzy Włoszkami a Australijkami otworzyła w 11. minucie Federica Carta strzałem z krótkiego rogu, jednak w 22. minucie Kathryn Slattery wyrównała stan spotkania. W 48. minucie Georgina Morgan zamieniła krótki róg na bramkę dającą prowadzenie ekipie Hockeyroos, a w 55. minucie wynik meczu na 3:1 ustaliła Madi Ratcliffe.

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Nowozelandkami a Koreanki również rozstrzygnął się w ostatniej kwarcie. W 54. minucie jedyną bramkę w spotkaniu strzeliła po krótkim rogu Brooke Neal.

W finale Holenderki zmierzyły się z Chinkami. Podobnie jak w meczu fazy grupowej, tak i tym razem Azjatki nie zdołały nawet strzelić Pomarańczowym bramki – Oranje po golach Cai van Maasakker z krótkich rogów wygrały 2:0.

Wojciech Nowakowski2261 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.