Hokej na trawie – LŚ: Turniej w Douai zakończony

We francuskim Douai odbył się kolejny turniej pierwszej rundy Ligi Światowej laskarek. Do grona drużyn, które wystąpią w dalszej fazie rozgrywek awansowały Rosjanki, Walijki i Francuzki.

Zespół Sbornej w czterech rozegranych meczach odniósł komplet zwycięstw, tracąc przy tym tylko jedną bramkę – w wygranym 4:1 meczu z Francuzkami. Gospodynie, najwyżej sklasyfikowane w rankingu światowym uczestniczki tego turnieju, ostatniego dnia przegrały tak samo wysoko jak z Rosjankami bezpośredni pojedynek o drugie miejsce z Walijkami, jednak dzięki zwycięstwom nad Austriaczkami i Szwajcarkami awansowały do drugiej rundy.

Tabela:
1. Rosja 12 pkt.

2. Walia 9 pkt.
3. Francja 6 pkt.
4. Austria 3 pkt.
5. Szwajcaria 0 pkt.

Do rozegrania pozostały już tylko dwa turnieje pierwszej rundy Ligi Światowej – w meksykańskiej Salamance po dwie przepustki do dalszej fazy rozgrywek męskich i żeńskich będą walczyć drużyny z Ameryki Środkowej, a w peruwiańskim Chiclayo zespoły z Ameryki Południowej rywalizować będą o jeden bilet, zarówno w zmaganiach kobiet, jak i mężczyzn.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password