Hokej na trawie – LŚ: W Kuala Lumpur bez niespodzianek

W stolicy Malezji zainaugurowano II rundę Ligi Światowej w hokeju na trawie kobiet. Turniej w Kuala Lumpur nie przyniósł zaskakujących rozstrzygnięć – pewne gry w półfinałach rozgrywek są Irlandki i Malezyjki.

Tabelę grupy A z kompletem zwycięstw wygrały Włoszki, które wyprzedziły Walijki, Tajlandki i Singapurki. W grupie B najlepsze okazały się Irlandki, drugie miejsce zajęły Malezyjki, a w bezpośrednim meczu o trzecią pozycję Kazaszki pokonały Hongkonki w serii karnych zagrywek.

Trzy ćwierćfinały zakończyły się wynikami do zera – Irlandki strzeliły Singapurkom dziesięć goli, Włoszki Hongkonkom siedem, a Malezyjki Tajlandkom trzy. Najbardziej zacięty był pojedynek Walijek z Kazaszkami – padł w nim wynik 2:1 dla ekipy z Wysp Brytyjskich.

Mecze półfinałowe decydowały o tym, które z drużyn będą pewne awansu do dalszej fazy rozgrywek. W pojedynku wyspiarskich drużyn Irlandki pokonały Walijki 2:0, natomiast ostatnia z europejskich drużyn, Włochy, zremisowała z gospodyniami 2:2. W serii karnych zagrywek lepsze okazały się Malezyjki, które wygrały ją 2:1. W finale uległy jednak reprezentantkom Zielonej Wyspy 3:0. Włoszki zachowały jednak szansę na grę w III rundzie Ligi Światowej, wygrywając mecz o trzecie miejsce z Walijkami 3:1. Jeżeli na trzecich miejscach turniejów w Walencji i West Vancouver nie znajdą się odpowiednio Hiszpanki i Hinduski, wówczas Azzurre awansują jako najwyżej sklasyfikowane w rankingu FIH spośród trzecich drużyn.

Polki zagrają w następnym turnieju II rundy, który w dniach 4-12 lutego odbędzie się w Walencji. W fazie grupowej zmierzą się kolejno z Ukrainkami, Szkotkami i Ghankami. W drugiej grupie grać będą Hiszpanki, Rosjanki, Czeszki i Turczynki.

Wojciech Nowakowski2318 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password