Hokej na trawie – LŚ: Zagramy o piąte miejsce

Polscy laskarze odnieśli pierwsze zwycięstwo na turnieju II rundy Ligi Światowej w Belfaście. Podopieczni Karola Śnieżka pokonali Włochów 2:1 i jutro zagrają o piąte miejsce.

W ósmej minucie bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Patryk Pawlak, ale już minutę później wyrównującego gola strzelił Juan Montone. Losy meczu rozstrzygnął w 39. minucie Mateusz Hulbój. Polaków czeka już tylko mecz o piąte miejsce na turnieju w Belfaście, w którym zmierzą się z Austriakami – ci pokonali dzisiaj Ukraińców 6:1.

W pierwszym półfinale Irlandczycy zwyciężyli z Walijczykami 3:1, w drugim natomiast Francuzi wygrali 2:0 ze Szkotami. Zarówno gospodarze, jak i Trójkolorowi zapewnili sobie tym samym awans do dalszej fazy rozgrywek.

Wojciech Nowakowski2257 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.