Hokej na trawie – LŚ: Zagramy z Chilijkami

Polskie laskarki poznały ostatnie rywalki na turnieju półfinałowym Ligi Światowej w Johannesburgu. Podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego zmierzą się w meczu o 9. miejsce z Chilijkami.

Ponieważ ekipa z Ameryki Południowej rozegrała już cztery mecze grupowe, w niedzielę nie wybiegła na boisko. Kluczowym dla Polek był mecz RPA z USA. W 14. minucie prowadzenie Amerykankom dała Melissa Gonzalez, ale w 26. minucie Jade Mayne doprowadziła do remisu. W 44. minucie gola na 2:1 dla ekipy ze Stanów Zjednoczonych strzeliła Jill Witmer, ale po golach Candice Manuel w 49. i 51. minucie meczu to Afrykanki cieszyły się ze zwycięstwa. Oznaczało ono także awans do ćwierćfinału i zepchnięcie na piąte miejsce w grupie Chilijek. To właśnie one zagrają z Polkami w czwartek o 9. miejsce turnieju w Johannesburgu.

W drugim meczu grupy B Argentynki pokonał 3:0 Hinduski. W drugiej minucie bramkę strzeliła Rocio Sanchez, w 14. Maria Granatto, a w 25. minucie strzałem z rzutu karnego wynik meczu ustaliła Noel Barrionuevo.

W „polskiej” grupie A ostatnią serię spotkań rozpoczął mecz Japonek z Niemkami. Po golach Charlotte Stapenhorst w 23., Nike Lorenz w 34. i Cecile Pieper w 46. minucie nasze zachodnie sąsiadki wygrały 3:0.

Meczem, którego stawką było pierwsze miejsce w tabeli grupowej, był pojedynek Angielek z Irlandkami. Lepiej zaczęło się ono dla tych pierwszych – w 14. minucie Sarah Haycroft otworzyła wynik spotkania, a w 27. minucie prowadzenie podwyższyła po krótkim rogu Shona McCallin. Już na początku trzeciej kwarty jednak reprezentacja Zielonej Wyspy wyrównała stan meczu – najpierw gola strzeliła Nicola Daly, a później Kathryn Mullan. Zwycięską bramkę dla Angielek zdobyła w 43. minucie strzałem z krótkiego rogu Alex Danson.

Grupa A:
Japonia-Niemcy 0:3
Anglia-Irlandia 3:2

Tabela:
1. Anglia 9 pkt.
2. Niemcy 7 pkt.
3. Japonia 7 pkt.
4. Irlandia 5 pkt.
5. Polska 0 pkt.

Grupa B:
RPA-USA 3:2
Argentyna-Indie 3:0

Tabela:
1. Argentyna 12 pkt.
2. USA 6 pkt.
3. RPA 4 pkt.
4. Indie 4 pkt.
5. Chile 3 pkt.

Wojciech Nowakowski2461 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password