Hokej na trawie – ME: Grały niższe dywizje

Przed występami naszych reprezentacji w hokeju na trawie na czempionacie Starego Kontynentu rozegrano zmagania III i IV dywizji. Gospodarzami turniejów były odpowiednio chorwackie Sveti Ivan Zelina i słoweńskie Lipovci.

Wśród pań rozegrano tylko turniej w Chorwacji, w którym udział wzięło pięć ekip. Najlepsze, z trzema zwycięstwami i remisem, okazały się Turczynki, które awansowały na zaplecze elity. Tylko jeden punkt mniej wywalczyły Szwajcarki, zaś na najniższym stopniu podium z siedmioma oczkami na koncie stanęły Litwinki. Z trzema punktami turniej zakończyły gospodynie, a z zerowym dorobkiem grające po raz pierwszy od 12 lat Słowenki.

Męski turniej III dywizji wygrali Białorusini – niepokonani w fazie grupowej pokonali w półfinale Turków 6:1. W finale zremisowali 1:1 w podstawowym czasie gry z Włochami, pokonując ich dopiero po serii karnych zagrywek 3:2. Azzurri, podobnie jak nasi wschodni sąsiedzi, awansowali na zaplecze europejskiej elity. Trzecie miejsce zajęli ci, których Włosi pokonali w półfinale – Chorwaci. Gospodarze pokonali Turków 3:1. Spadek zanotowali Słowacy – spośród walczących o utrzymanie drużyn mieli najsłabszy bilans bramek. Zarówno oni, jak i Maltańczycy oraz Litwini mieli bowiem w tabeli grupy C po trzy punkty.

O awans do III dywizji walczyło w Lipovci pięć drużyn. Komplet zwycięstw odnieśli Gibraltarczycy i to ich zobaczymy za dwa lata dywizję wyżej. Dziewięć punktów zdobyli Słoweńcy, a sześć Węgrzy i te dwie reprezentacje stanęły na podium obok triumfatorów. Jedną wygraną odnieśli Cypryjczycy, a komplet porażek zanotowali Finowie.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password