Hokej na trawie – ME II dywizji: Mamy utrzymanie

Polskie laskarki bezbramkowo zremisowały z Ukrainkami w swoim przedostatnim meczu na tegorocznych mistrzostwach Europy II dywizji. Wynik ten oznacza utrzymanie na zapleczu europejskiej elity.

Równie ważne dla Polek i Ukrainek było rozegrane wcześniej spotkanie Francuzek z Austriaczkami. Przegrana Trójkolorowych 1:3 oznaczała, że zarówno nam, jak i naszym wschodnim sąsiadkom do pozostania w II dywizji wystarczył remis. Tak też się stało – żadna z drużyn nie strzeliła bramki i mecz zakończył się wynikiem 0:0. W tabeli grupy C obie ekipy mają po cztery punkty, jednak przed ostatnią kolejką to Polki prowadzą w rywalizacji o piąte miejsce, mając bilans bramkowy lepszy o jednego gola. Przed podopiecznymi Krzysztofa Rachwalskiego już tylko jedno spotkanie – z outsiderkami turnieju w Cardiff, Francuzkami.

Awans do elity Starego Kontynentu uzyskały dzisiaj Białorusinki i Rosjanki. Nasze wschodnie sąsiadki pokonały 4:2 Włoszki, zaś Sborna wygrała 2:1 z gospodyniami. Jutro drużyny te powalczą o złoto turnieju w Cardiff, zaś Azzurre i Walijki o brąz.

Półfinały:
Białoruś-Włochy 4:2
Rosja-Walia 2:1

Grupa C:
Francja-Austria 1:3
Ukraina-Polska 0:0

Tabela:
1. Polska 4 pkt.
2. Ukraina 4 pkt.
3. Austria 3 pkt.
4. Francja 0 pkt.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password