Hokej na trawie – ME II dywizji: Piąte miejsce Polek

Polskie laskarki zajęły piąte miejsce na mistrzostwach Europy II dywizji w Cardiff. Pozycję tę zagwarantowały sobie wygrywając 2:1 z Francuzkami w ostatnim meczu turnieju.

Francuzki przegrały wszystkie dotychczasowe spotkania w Cardiff i były praktycznie pewne spadku z zaplecza elity. Polki natomiast, mając zagwarantowane utrzymanie, walczyły w korespondencyjnym pojedynku z Ukrainkami o zwycięstwo w grupie C i piąte miejsce. W 18. minucie wynik spotkania z Trójkolorowymi otworzyła Magdalena Zagajska, a dziesięć minut później prowadzenie Biało-Czerwonych podwyższyła Paula Sławińska. Jeszcze w drugiej kwarcie, w 30. minucie, ostatnią, jak się później okazało, bramkę spotkania zdobyła Alice Demars. W rozegranym wcześniej meczu grupy C Ukrainki pokonały 4:3 Austriaczki.

Turniej w Cardiff wygrały Białorusinki, które w finale pokonały Rosjanki 2:1. Obie drużyny za dwa lata zagrają w europejskiej elicie. Brązowy medal tegorocznych mistrzostw II dywizji wywalczyły Włoszki, wygrywając 3:0 z Walijkami.

4. Francja 0 pkt.

Równolegle w Glasgow odbywał się turniej II dywizji mężczyzn. Wygrali go gospodarze, pokonując w finale Walijczyków. Obie ekipy z Wielkiej Brytanii awansowały do I dywizji i, prawdopodobnie razem z Anglikami, wystąpią za dwa lata w elicie. Brązowy medal po wygranej z Rosjanami wywalczyli Francuzi. Spadek do III dywizji zanotowali Szwajcarzy i Portugalczycy.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2292 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>