Hokej na trawie – ME II dywizji: Pierwsze punkty w walce o utrzymanie

Polskie laskarki wygrały z Austriaczkami w swoim ostatnim meczu grupy B mistrzostw Europy II dywizji w Cardiff. Dzięki temu zdobyły pierwsze trzy punkty, które liczyć się będą w walce o utrzymanie na zapleczu europejskiej elity.

Austriaczki, podobnie jak Polki, miały na koncie dwie porażki, znacznie jednak wyższe niż w przypadku naszych zawodniczek. Oznaczało to, że wynik bezpośredniego spotkania tych drużyn liczyć się będzie w grupie C, w której o utrzymanie grać będą też trzecia i czwarta drużyna grupy A. Polki pokonały Austriaczki 2:0 dzięki bramkom Weroniki Wessołowskiej w 30. i Magdaleny Zagajskiej w 32. minucie.

W ostatnim meczu grupy B Białorusinki wygrały 4:2 z Walijkami, triumfując w tabeli grupowej. W grupie A z kolei Włoszki pokonały 3:2 Ukrainki, a Rosjanki 4:1 Francuzki. Zarówno Ukrainki, jak i Francuzki będą rywalkami podopiecznych Krzysztofa Rachwalskiego w grupie C. Tylko ostatnia ekipa w tabeli tej grupy spadnie do III dywizji.

Grupa A:
Włochy-Ukraina 3:2
Rosja-Francja 4:1

Tabela:
1. Rosja 7 pkt.
2. Włochy 7 pkt.
3, Ukraina 3 pkt.
4. Francja 0 pkt.

Grupa B:
Austria-Polska 0:2
Białoruś-Walia 4:2

Tabela:
1. Białoruś 9 pkt.
2. Walia 6 pkt.
3. Polska 3 pkt
4. Austria 0 pkt.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2416 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password