Hokej na trawie – ME II dywizji: Przegrane otwarcie Polek

Miesiąc temu polskie laskarki postawiły trudne warunki brązowym i złotym medalistkom olimpijskim w turnieju Ligi Światowej. Po tym zostało już tylko wspomnienie – w swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy II dywizji w Cardiff Polki przegrały 0:2 z Białorusinkami.

Spotkania z naszymi wschodnimi sąsiadkami od lat były bardzo wyrównane. Wydawało się jednak, że w związku z sukcesami, jakie podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego odnosiły w ostatnich latach, bo za takie uznać należy dwukrotny występ w półfinałach Ligi Światowej oraz awans do elity mistrzostw Europy, stawiają Polki w roli faworytek. Tymczasem to Białorusinki dwukrotnie trafiły do naszej bramki – w 21. minucie krótki róg wykorzystała Elena Sażina, a w 40. minucie gola z gry zdobyła Natalia Szcin. W drugim meczu „polskiej” grupy B Walijki zwyciężyły 6:1 z Austriaczkami. W grupie A Ukrainki wygrały 1:0 z Francuzkami, a Włoszki zremisowały 1:1 z Rosjankami.

Polki czeka dzień przerwy w zmaganiach. We wtorek natomiast nasze zawodniczki wrócą na boisko, gdzie zmierzą się z gospodyniami – Walijkami. Awans do elity uzyskają finalistki turnieju w Cardiff, natomiast spadek do III dywizji ostatnia drużyna grupy C, w której zagrają trzecie i czwarte w tabeli drużyny grup A i B (z zachowaniem bezpośrednich spotkań w pierwszej fazie turnieju).

Grupa A:
Francja-Ukraina 0:1
Włochy-Rosja 1:1

Tabela:
1. Ukraina 3 pkt.
2. Rosja 1 pkt
2. Włochy 1 pkt
4. Francja 0 pkt.

Grupa B:
Polska-Białoruś 0:2
Austria-Walia 1:6

Tabela:
1. Walia 3 pkt.
2. Białoruś 3 pkt.
3. Polska 0 pkt.
4. Austria 0 pkt.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2413 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password