Hokej na trawie – ME II dywizji: Walczymy o utrzymanie

Polskie laskarki przegrały swój drugi mecz w Cardiff. Porażka z Walijkami oznacza dla podopiecznych Krzysztofa Rachwalskiego konieczność walki o utrzymanie się w II dywizji.

W związku z porażką Polek z Białorusinkami w pierwszej kolejce mecz z Walijkami był „meczem o wszystko”. Świadomość wysokiej wygranej nad Austriaczkami oraz przywileju własnego boiska po stronie rywalek stawiała nasze zawodniczki w trudnej sytuacji. Pierwsza i jedyna bramka tego spotkania padła jednak dopiero w końcówce – w 57. minucie naszą golkiperkę pokonała Phoebe Richards.

W drugim meczu naszej grupy Białorusinki pokonały Austriaczki 5:0. Mające już dwie wysokie porażki na koncie zawodniczki z kraju nad Dunajem będą kolejnymi rywalkami Biało-Czerwonych. Wynik tego meczu liczyć się będzie także w grupie C, w której rozegrana zostanie walka o utrzymanie na zapleczu europejskiej elity.

Wczoraj z kolei swoje mecze rozegrała grupa A. Rosjanki wygrały 6:0 z Ukrainkami, a Włoszki 7:0 z Francuzkami.

Grupa A:
Rosja-Ukraina 6:0
Francja-Włochy 0:7

Tabela:
1. Włochy 4 pkt.
2. Rosja 4 pkt.
3. Ukraina 3 pkt.
4. Francja 0 pkt.

Grupa B:
Białoruś-Austria 5:0
Polska-Walia 0:1

Tabela:
1. Białoruś 6 pkt.
2. Walia 6 pkt.
3. Polska 0 pkt.
4, Austria 0 pkt.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password