Hokej na trawie – MME II dywizji: Dzień przerwy Polaków

Drugiego dnia mistrzostw Europy do lat 21 II dywizji w Sankt Petersburgu rozegrano tylko dwa mecze – z grupy A. Polscy laskarze mieli zatem okazję do odpoczynku przed kolejnymi spotkaniami.

Najpierw Ukraińcy zmierzyli się z Turkami. Pierwszy gol padł dopiero w 30. minucie – wtedy krótki róg wykorzystał Mehmet Demirel. W 33. minucie Demian Mazurkewycz wyrównał stan meczu, a w 41. minucie Oleksij Biełozerow strzałem z krótkiego rogu dał prowadzenie Ukraińcom. Kolejne bramki padły w końćówce spotkania – w 55. minucie do remisu doprowadził Gökhan Alta, w 57. minucie Bohdan Kowalenko strzelił gola na 3:3, a minutę później punkt Turkom uratował Mehmet Bankoğlu.

W meczu Czechów z Francuzami cztery z pięciu strzelonych bramek padły po stałych fragmentach gry. W 14. i 22. minucie krótkie rogi wykorzystał Adrien Coffigniez, a w 33. minucie Xavier Esmenjaud zamienił na gola rzut karny. W 47. minucie jedyne trafienie dla Czechów zanotował po krótkim rogu Jaroslav Kasl. Wynik meczu ustalił w ostatniej minucie Esmenjaud.

Grupa A:
Ukraina-Turcja 3:3
Czechy-Francja 1:4

Tabela:
1. Francja 6 pkt.
2. Czechy 3 pkt.
3. Ukraina 1 pkt
4. Turcja 1 pkt

Wojciech Nowakowski2407 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password