Hokej na trawie – MME II dywizji: Ukrainki lepsze w meczu otwarcia

Porażką z Ukrainkami nasze laskarki rozpoczęły mistrzostwa Europy do lat 21 w Hradcu Králové. Biało-Czerwone uległy rywalkom zza wschodniej granicy 0:5.

Pierwszą bramkę zdobyła w 17. minucie Anastasija Porochnycka. W 37. minucie na listę strzelców wpisała się Walerija Kaliużna, a w 45. minucie naszą bramkarkę pokonała Karyna Leonowa. W 52. minucie drugiego swojego gola strzeliła Kaliużna, a w 58. minucie wynik meczu ustaliła strzałem z rzutu karnego Olha Honczarenko.

W drugim meczu Białorusinki zagrały z Austriaczkami. Pierwsze dwie bramki strzeliły te drugie – Rafaela Rubas i Marlene Buchleitner. Kolejne cztery gole padły już po strzałach naszych wschodnich sąsiadek – dwie bramki z gry zdobyła Daria Bielawusawa, a dwie po stałych fragmentach gry (jedną z rzutu karnego i jedną z krótkiego rogu) Lizawieta Skurat. Kontaktowego gola strzeliła jeszcze Birgit Pultar, ale w 57. minucie Katsiaryna Michalik ustaliła wynik meczu na 5:3.

Zmagania grupy A otworzył mecz Szkotek z Rosjankami. Ekipa Sbornej wygrała go 7:0 – bramki strzeliły Julija Sartakowa, Walerija Borisowa (po dwie), Jekaterina Makagonowa, Swietłana Eroszina i Anna Gołubiewa.

Pierwszy dzień turnieju zakończył się meczem Czeszek z Turczynkami. W piątej minuciewynik meczu otworzyła strzałem z krótkiego rogu Barbora Pažitková. W 18. minucie prowadzenie gospodyń podwyższyła Lucie Duchková, ale dwie minuty później krótki róg na bramkę zamieniła Fatma Sonogül Gültekin. Tuż przed końcem drugiej kwarty rzut karny wykorzystała Anna Kolarova, a po zamianie stron gola na 4:1 strzeliła z krótkiego rogu Nikol Babická. W 45. minucie Gamzenur Özcan zmniejszyła straty Turczynek, ale w 48. minucie Babická zdobyła bramkę na 5:2.

Wojciech Nowakowski2253 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.