Hokej na trawie – MME II dywizji: Wygrana Polaków na początek

Polscy laskarze wygrali pierwszy mecz mistrzostw Europy do lat 21 II dywizji w Sankt Petersburgu. Biało-Czerwoni pokonali 3:0 Szkotów.

Wynik spotkania otworzył w 25. minucie Maciej Trojanek. W 37. minucie Robert Gruszczyński podwyższył prowadzenie naszej drużyny strzałem z krótkiego rogu, a w 43. minucie, również po stałym fragmencie gry, gola na 3:0 strzelił Artur Nojgebauer.

W drugim meczu „polskiej” grupy B Rosjanie zmierzyli się z Włochami. W 10. minucie Aleksandr Gilew dał prowadzenie ekipie Sbornej, ale w 29. minucie stan meczu wyrównał Pietro Lago. W 36. minucie po golu z krótkiego rogu Luci Valentino Azzurri wyszli na prowadzenie, a w 41. minucie podwyższył je Simone Minetto. W 50. minucie po strzale z krótkiego rogu po raz drugi na listę strzelców wpisał się Gilew, ustalając wynik meczu na 2:3.

Zmagania grupy A otworzyło spotkanie Czechów z Turkami. Nasi południowi sąsiedzi wygrali 5:1 – dwa gole strzelił Lukas Plochý, a po jednym Čeněk Zuna, Jan Železný i Denis Tomeš. Honorowe trafienie dla ekipy z Azji Mniejszej zanotował po krótkim rogu Ali Akin Özkiliç.

W ramach tej grupy rozegrano też spotkanie Francja-Ukraina. Pierwsza bramka padła dopiero w drugiej połowie – w 36. minucie zdobył ją Adrien Coffigniez. W 42. minucie wyrównującego gola strzelił Witalij Szewczuk, ale dwie minuty później Coffigniez strzałem z krótkiego rogu po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W 51. minucie prowadzenie Trójkolorowych podwyższył Thomas Lenglet. W 53. minucie padły dwie bramki – najpierw kontaktowe trafienie zanotował Jurij Dzemuch, a później wynik meczu na 4:2 ustalił Frédéric Gohlke.