Hokej na trawie – MMŚ: Rozpoczęto walkę o miejsca 9-16

Czwartek był dniem wolnym dla drużyn walczących o medale młodzieżowych mistrzostw świata w hokeju na trawie kobiet. Tego dnia w Santiago de Chile rozegrano mecze o miejsca 9-12 i 13-16.

Pierwszym meczem dnia było spotkanie Zimbabwejek z Nowozelandkami. Afrykanki, będące zdecydowanie najsłabszą drużyną turnieju, przegrały aż 0:16. Bramki dla reprezentantek kraju kiwi strzeliły Phoebe Steele (cztery), Alia Jaques (trzy), Kayla Reed, Deanna Ritchie, Megan Hull, Stephanie Dickins (po dwie) i Tarryn Davey.

Bezbramkowym remisem w podstawowym czasie gry zakończył się pojedynek reprezentacji Francji i RPA. O zwycięstwie Afrykanek zadecydowała dopiero seria karnych zagrywek, w której padł wynik 3:1

W meczach o miejsca 9-12 spotkały się drużyny z miejsc trzecich w tabelach poszczególnych grup. W pierwszym spotkaniu tej fazy naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny z Azji – Koreanki i Chinki. Po golu Wanli Tang w 44. minucie zwycięstwo 1:0 odniosły te drugie.

Na koniec dnia Japonki zmierzyły się z gospodyniami, wygrywając z nimi 6:1, dzięki bramkom Mai Toriyamy, Motomi Kawamury (po dwie), Ayaki Nishimury i Maho Segawy. Honorowe trafienie dla Chilijek zanotowała Fernanda Villagran Verdaguer.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password