Hokej na trawie: Polacy chcą pójść w ślady koleżanek

Miesiąc po zakończonym sukcesem występie naszej żeńskiej reprezentacji w hokeju na trawie w Walencji, w rozgrywkach Ligi Światowej zaprezentuje się reprezentacja Polski mężczyzn.

Od czasu ostatniej międzynarodowej potyczki o stawkę, którą były mecze mistrzostw Europy II dywizji, kadra prowadzona przez Karola Śnieżka została nieco odmłodzona. Spośród zawodników, którzy wywalczyli awans do elity do Belfastu wybierze się zaledwie siedmiu – Paweł Bratkowski, Mikołaj Gumny, Mateusz Hulbój, Adrian Krokosz, Mateusz Poltaszewski, Michał Raciniewski i Bartosz Żywiczka. Pozostałą jedenastkę czeka zatem debiut w imprezie tak wysokiej rangi.

W sobotę Biało-Czerwoni rozpoczną występ w Belfaście meczem z Walijczykami. Następnego dnia zagrają z Irlandczykami, a we wtorek rywalami podopiecznych Karola Śnieżka będą Szkoci. Wyniki fazy grupowej rozstrzygną o składzie par ćwierćfinałowych. Awans do III rundy uzyskają finaliści turnieju.

Skład reprezentacji Polski na turniej II rundy Ligi Światowej w Belfaście:
Rafał Banaszak
Paweł Bratkowski
Patryk Bułka
Robert Gruszczyński
Mikołaj Gumny
Mateusz Hulbój
Jakub Janicki
Dominik Kotulski
Adrian Krokosz
Jacek Kurowski
Patryk Pawlak
Mateusz Poltaszewski
Mateusz Popiołkowski
Michał Raciniewski
Sebastian Sellner
Krystian Sudoł
Ryszard Wiśniewski
Bartosz Żywiczka

Wojciech Nowakowski2416 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password