Hokej na trawie: Polacy nie pojadą do Rio

Polscy laskarze przegrali ostatnie spotkanie grupowe turnieju półfinałowego Ligi Światowej w Antwerpii. Biało-Czerwoni ulegli w nim Australijczykom 0:4.

laskarze-polscy-wl2015-4Początek spotkania był dość wyrównany – obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie bramki. Z czasem jednak na boisku zaczęli dominować Australijczycy, którzy coraz częściej wchodzili w nasze półkole strzałowe, nie pozwalając zarazem Biało-Czerwonym wyjść z ofensywną inicjatywą. W dziesiątej minucie spotkania Kieran Govers otworzył wynik meczu wykorzystując sytuację po krótkim rogu.

Druga kwarta przypominała pierwszą – najpierw raz jedni, raz drudzy znajdowali się pod bramką przeciwników, ale z czasem już tylko Australijczycy tworzyli sobie sytuacje, świetnie jednak w naszej bramce spisywał się Maciej Pacanowski i wynik spotkania nie uległ zmianie.

Trzecią odsłonę spotkania od mocnego uderzenia rozpoczęli nasi rywale – Jacob Whetton już w drugiej minucie drugiej połowy podwyższył prowadzenie drużyny z Antypodów. Polacy próbowali zawiązać kilka akcji w ataku, jednak kończyły się one fiaskiem. Australijczycy z kolei podchodzili dużo bliżej naszej bramki, jednak i oni nie zdołali strzelić gola.

Ostatnią kwartę spotkania lepiej rozpoczęli Polacy, nadal jednak nie mogli zakończyć swoich akcji golem. W 52. minucie piłka znalazła się w bramce, niestety jednak po raz trzeci w tym meczu w naszej – Blake Govers precyzyjnie uderzył po krótkim rogu ze szczytu półkola strzałowego. Na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem Simon Orchard ustalił wynik meczu na 4:0.

Przegrywając wszystkie spotkania grupowe Polacy odpadli z walki o kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro – nie wystąpią bowiem na tegorocznych Mistrzostwach Europy elity w Londynie, gdzie mogliby ewentualnie powalczyć o olimpijską przepustkę.

Turniej mężczyzn:

Grupa A:
Pakistan-Indie 2:2
Polska-Australia 0:4
Tabela:
1. Australia 9pkt.
2. Indie 7pkt.
3. Pakistan 4pkt.
4. Francja 3pkt.
5. Polska 0pkt.

Grupa B:
Irlandia-Chiny 6:0
Malezja-Belgia 0:2
Tabela:

1. Belgia 7pkt.
2. Malezja 6pkt.
3. Wielka Brytania 5pkt.
4. Irlandia 4pkt.
5. Chiny 0pkt.

Wojciech Nowakowski2402 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password