Hokej na trawie: Polki na 9. miejscu – tylko cud da Rio

Po wygranej 5:1 z Francją polskie laskarki w końcowej klasyfikacji półfinału LŚ w Antwerpii zajęły 9. miejsce. To oznacza, że awans do Rio da im już tylko złoty medal Mistrzostw Europy.

Polki szansę na awans do ćwierćfinałów, a co za tym idzie walkę o olimpijską kwalifikację straciły po rozgrywkach grupowych, w których to zajęły ostatnie miejsce w grupie B. Dziś biało-czerwone zmierzyły się z Francją tylko o to, aby uniknąć tytułu czerwonej latarni rozgrywanego w Antwerpii turnieju i to naszym zawodniczkom się udało.

Pierwsza bramka meczu padła dopiero w 22. minucie, a jej autorką była Amelia Katerla. Francuzki jednak chwilę po rozpoczęciu trzeciej kwarty spotkania doprowadziły do remisu 1:1, dobre rozgrywając krótki róg. Na szczęście to był pierwszy i ostatni gol Trójkolorowych dzisiejszego poranka. Jeszcze przed zakończeniem trzeciej tercji Paula Sławińska dała Polkom ponowne prowadzenie, którego nasze panie już nie oddały, potwierdzając swoją dominację w ostatniej odsłonie meczu, kiedy zdobyły trzy gole i ustaliły wynik spotkania na 5:1.

Dzięki temu zwycięstwu Polska zajęła 9. miejsce w półfinale Ligi Światowej, z którego trzy najlepsze ekipy pojadą na IO do Rio. Ostatnią szansą Polek na wywalczenie przepustki do Brazylii będą Mistrzostwa Europy. Jednak mało prawdopodobne jest to, aby nasz zespół zdobył tam złoty medal.

Polska – Francja 5:1 (0:0, 1:0, 1:1, 3:0)

DRUŻYNA MINUTA ZDOBYWCA BRAMKI WYNIK
POL 22 KATERLA Amelia 0 – 1
FRA 35 BILLORE Marie 1 – 1
POL 41 SLAWINSKA Paula 1 – 2
POL 46 KATERLA Amelia 1 – 3
POL 51 WISNIEWSKA Natalia 1 – 4
POL 56 MARCHINKOWSKA Adrianna 1 – 5

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password