Hokej na trawie: Polki z kompletem porażek w grupie

Polskie laskarki przegrały swój ostatni mecz grupowy w turnieju półfinałowym Ligi Światowej w Antwerpii. Biało-Czerwone uległy gospodyniom 0:2 i z kompletem porażek zajęły ostatnie miejsce w grupie.

laskarki-polskie-wl-2015W pierwszej kwarcie inicjatywa była po stronie Belgijek. Ich dominacja na boisku nie przełożyła się jednak na wynik spotkania – dzięki działaniom naszej defensywy piłka nie wpadła do bramki strzeżonej przez Martę Kucharską.

W drugiej odsłonie spotkania Polkom udało się przeprowadzić parę akcji w ofensywie, jednak to rywalki cieszyły się z otwarcia wyniku meczu – w 24. minucie piłkę do bramki skierowała Emilie Sinia. Była to jedna z wielu okazji gospodyń turnieju, jednak jedyna zakończona golem.

Trzecia kwarta rozgrywała się głównie w środku boiska i podobnie jak pierwsza zakończyła się bez bramek. W końcówce tej części meczu jednak świetną szansę miały Belgijki, naszą bramkarkę uratował jednak słupek.

W czwartej części gry Polki były blisko wyrównania stanu meczu, jednak ostatecznie ich próby zakończyły się fiaskiem. W 54. minucie natomiast bramkę zdobyła Manon Simons, ustalając tym samym wynik meczu na 2:0.

Zajmując ostatnie miejsce w grupie Polki zagrają z Francuzkami o 9. miejsce w turnieju. Oznacza to, że straciły szansę na kwalifikację olimpijską z turnieju w Antwerpii – jedyną szansą na uzyskanie olimpijskiej przepustki jest wygranie sierpniowych Mistrzostw Europy.

Turniej kobiet:

Grupa A:
Korea Południowa-Francja 11:0
Japonia-Włochy 2:2
Tabela:

1. Holandia 9pkt.
2. Włochy 5pkt.
3. Korea Południowa 4pkt.
4. Japonia 4pkt.
5. Francja 0pkt.

Grupa B:
Polska-Belgia 0:2
Australia-Nowa Zelandia 0:2
Tabela:

1. Nowa Zelandia 9pkt.
2. Australia 6pkt.
3. Belgia 6pkt.
4. Indie 3pkt.
5. Polska 0pkt.

Turniej mężczyzn:

Grupa B:
Malezja-Irlandia 4:2
Wielka Brytania-Chiny 8:1
Tabela:

1. Malezja 6pkt.
2. Wielka Brytania 5pkt.
3. Belgia 4pkt.
4. Irlandia 1pkt
5. Chiny 0pkt.

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password