Hongkong: W Azji wszystko jasne

W Hongkongu zakończyły się zmagania przedstawicieli tenisa stołowego. Były to ostatnie kwalifikacje dla tego kontynentu. Do wygrania było po osiem miejsc zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zgodnie z oczekiwaniami awans uzyskali zawodnicy z najmocniejszych ekip azjatyckich.

W turnieju męskim do niespodzianki możemy zaliczyć na pewno, co prawda nie awans, lecz dopiero uzyskany za drugim podejściem przez zawodnika z Chin, Ma Longa. W pierwszym etapie przegrał on z Japończykiem Koki Niwą i swojej szansy musiał szukać w drugim etapie. Do sensacji jednak nie doszło i Ma Longa może się cieszyć z miejsca w samolocie do Londynu. Wystąpi prawdopodobnie tam tylko w drużynowce ponieważ do turnieju indywidualnego najmocniejsza nacja na świecie w tej dyscyplinie sportu wysyła już dwie swoje gwiazdy: Wang Hao i Zhang Jike.

Podobną przygodę w turnieju zaliczył mistrz olimpijski z Aten Ryu Seung Min z Południowej Korei, który w finale pierwszej rundy przegrał z zawodnikiem gospodarzy Leung Chu Yan, poczym w drugiej fazie nie pzostawił już swoim przeciwnikom złudzeń komu również należy się przepustka do Londynu.

Oprócz wyżej wymienionych zawodników do Londynu pojedzie również trzech zawodników z Północnej Korei: Kim Song Nam, Kim Hyok Bon i Jang Song Man oraz Hindus Soumyajit Ghosh.

Wywalczenie przepustek przez Japończyka, Chińczyka, zawodnika z Hongkongu, Koreańczyka z Południa oraz trzech zawodników z Korei Północnej pozwala tym krajom wystawić w Londynie ekipę liczącym trzech zawodników, która wystąpi w turnieju drużynowym.

Wśród kobiet rownież obyło się bez większych niespodzianek, do nicj zaliczyć możemy jedynie brak kwalifikacji dla zawodniczki z Hongkong. Zgodnie z oczekiwaniami dominowała złota medalistka w drużynie i brązowa w singlu z Pekinu, Chinka Guo Yue. Oprócz niej do Londynu pojadą Seok Ha-jung (Korea Południowa), Sayako Hirano (Japonia), Ri Myong Sun, Ri Mi Gyong (obie Korea Północna), Chen Szu Yu (Tajwan), Nanthana Komwong (Tajlandia) oraz Ankita Das (Indie).

Tutaj również dzięki kwalifikacji dla trzeciej zawodniczki w Londynie do turnieju drużynowego mogą się zgłosić Chiny, Japonia, Korea Północna i Korea Południowa.

Dla tenistek i tenisistów stołowych ostatnią szansą na wywalczenie przepustki do Londynu pozostaje finałowy turniej olimpijskich kwalifikacji w Doha, który odbędzie się w maju, a do wywalczenie są po 2 przepustki.

 

Już teraz możemy, jak na razie nieoficjalnie, ogłosić, że na Igrzyskach w Londynie wystąpi drużyna naszych tenisistek stołowych. Oznacza to, że do Li Qian i Natalii Partyki dołączy jeszcze jedna nasza zawodniczka, która wystąpi tylko w turnieju drużynowym.
Na oficjalne potwierdzenie tej informacji musimy poczekać do 14 maja kiedy to zostanie ogłoszona lista rankingowa drużyn które wystąpią w Londynie.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password