Pjongchang 2018 : Organizatorzy dokonali wstępnej selekcji kandydatów na wolontariuszy

Zimowe Igrzyska XXV Olimpiady w południowokoreańskim Pjongchang odbędą się już za niewiele ponad rok (9-25 lutego 2018 roku). Organizatorzy zakończyli wstępny proces rekrutacji wolontariuszy. Najważniejsi są oczywiście sportowcy, ale przecież bez pomocy wolontariuszy igrzyska olimpijskie by się nie odbyły. Są oni bardzo ważną częścią największej imprezy sportowej czterolecia w sportach zimowych. 

Organizatorzy Zimowych Igrzysk XXV Olimpiady w Pjongchang poinformowali, że otrzymali aż 91 656 zgłoszeń ze 145 krajów . Jak widać zainteresowanie wolontariatem jest ogromne. Dla tych często młodych ludzi pomoc w organizacji Igrzysk jest wielkim przeżyciem i przygodą, którą zapamiętają na całe życie. Bez ich pomocy żadne igrzyska olimpijskie nie mogły by się odbyć!

Najwięcej zgłosiło się kobiet, które stanowią aż 78 procent wszystkich nadesłanych wniosków. Najwięcej chętnych zgłosiło się z Rosji, bo aż 2890. 1345 kandydatów i kandydatek pochodzi z Chin. Ze Stanów Zjednoczonych nadeszło 1158 zgłoszeń.

Liczba ta musi zostać zredukowana do 22 400 osób. Według Korea Times Pjongchang wybrało 43 918 ludzi, aby przejść do następnego etapu procesu selekcji. Prezydent Lee Hee-Beom powiedział, że nie są w stanie przyjąć wszystkich wnioskodawców, ale planują zaprosić ich w kwietniu przyszłego roku na testy i do różnych wydarzeń związanych z Igrzyskami Olimpijskimi.

Wybrane osoby będą służyć w siedmiu obszarach wsparcia : informacja, wsparcie operacyjne, media, sport, protokoły i języki, usługi medyczne i technologia. W grudniu będą miały miejsce wywiady i testy językowe.

Po procesie selekcji wybrani ochotnicy będą musieli przejść szkolenia terenowe i zajęcia mające na celu zaoferowanie jak najlepszej obsługi Igrzysk.

Mundury, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie i inne świadczenia wolontariusze będą mieli zapewnione przez organizatorów.

W Sochi pracowało 25 000 wolontariuszy podczas zimowych igrzysk olimpijskich w 2014 roku.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password