Igrzyska 2024: Ceremonia otwarcia na dwóch stadionach?

Czy ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich może odbyć się równocześnie na dwóch stadionach? Wygląda na to, że tak! Taki pomysł przedstawiło przynajmniej Los Angeles, które ubiega się o organizację letnich igrzysk olimpijskich w 2024 roku.

Zgodnie z koncepcją komitetu organizacyjnego igrzysk w Los Angeles, ceremonia otwarcia miałaby zostać podzielona na dwa etapy. Pierwszy 70-tysięczna publiczność obejrzałaby na Los Angeles Memorial Colliseum. Arena, która gościła najważniejszą imprezę czterolecia w 1932 i 1984 roku, byłaby świadkiem programu artystycznego, złożonego ze spektaklu wyprodukowanego przez reżyserów z Hollywood oraz występów muzycznych. Stary stadion olimpijski stanowiłby także kolejny odcinek sztafety z ogniem olimpijskim.

Cała ceremonia wraz z ogniem olimpijskim przeniosłaby się następnie na 100-tysięczny Los Angeles Stadium. Nowy stadion olimpijski miałby gościć bardziej formalne elementy otwarcia – paradę sportowców, ślubowania, oficjalne przemowy oraz najważniejszy moment ceremonii, czyli zapalenie olimpijskiego znicza.

Jeśli Los Angeles podczas wrześniowej sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Peru zostanie wybrane na gospodarza igrzysk w 2024, to po raz pierwszy w historii ceremonia otwarcia odbędzie się na dwóch stadionach. Według pomysłodawców to rozwiązanie ma pokazać przywiązanie do historii olimpizmu i jednoczesne dążenie do nowoczesności i rozwoju technologicznego.

Mateusz Górecki1997 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password