Igrzyska 2024: Debiut e-sportu na igrzyskach olimpijskich w Los Angeles?

Taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy! Oczywiście pod pewnymi warunkami. W pierwszej kolejności amerykańskie miasto musi zostać organizatorem igrzysk w 2024 roku. Kontrkandytami Los Angeles do zostania gospodarzem największego sportowego wydarzenia są Paryż i Budapeszt.

Czym jest e-sport? Najkrócej pisząc, e-sport to po prostu sportowe rozgrywki w grach video. Najpopularniejszymi eventami tego typu są m.in mistrzostwa świata w League of Legends lub zmagania w Counter Strike. Co to ma wspólnego z igrzyskami olimpijskimi? Jeszcze nic. Jednak komitet Los Angeles 2024 czyni starania, by ta forma rywalizacji została wpisana na listę oficjalnych dyscyplin olimpijskich. Taką informację podał do publicznej wiadomości przewodniczący komitetu Casey Wasserman. Według niego taka decyzja ma przyczynić się do zwiększenia popularności igrzysk olimpijskich wśród młodych ludzi.

Nie da się ukryć, że rywalizacja w e-sporcie przyciąga coraz więcej fanów. W planach jest też utworzenie kanału telewizyjnego poświęconego w pełni rozgrywkom w grach video. To wszystko sprawia, że w kuluarach mówi się o powodzeniu inicjatywy komitetu miejskiego na czele z Wassermanem. Osobiście uważam, że to nie jest dobry pomysł. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie rywalizacji sportowej graczy na szklanym ekranie podczas igrzysk. Sport kojarzy mi się przede wszystkim z ruchem i aktywnością fizyczną, a nie grami komputerowymi. Niemniej trzeba otwarcie przyznać, że igrzyska olimpijskie tracą na znaczeniu wśród młodych ludzi, którzy poszukują alternatywnych form rozrywki. Igrzyska nie są w stanie ich ,,utrzymać” przed telewizorem przez kilka godzin, a e-sport oferuje taką możliwość. Miejmy jednak nadzieję, że MKOl znajdzie rozwiązanie jak przyciągnąć nowe osoby do śledzenia rywalizacji bez posiłkowania się sportem elektronicznym.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password