Igrzyska 2024: Dokumenty kandydatów dotarły na czas

Wszystkie cztery miasta, ubiegające się o organizację Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku złożyły dokumenty niezbędne do drugiego etapu zgłoszeń.

Dokumenty, znajdujące się na pamięciach przenośnych, dotarły do tymczasowej siedziby Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Lozannie przed zaplanowanym na północ zamknięciem zgłoszeń.

Druga z trzech części dokumentacji, zawiera informacje na temat struktury organizacyjnej, zarządzania, prawa i finansowania budowy obiektów. Te kwestie będą teraz szczegółowo omawiane przez Komisję Ewaluacyjną MKOl, która następnie 6. grudnia przedstawi końcowe wnioski. Na ich podstawie podjęta zostanie decyzja, które lokacje nadal mogą ubiegać się o organizację igrzysk.

Przypomnijmy, że o prawo do goszczenia najważniejszej imprezy czterolecia walczą cztery miasta – Budapeszt, Paryż, Los Angeles i Rzym. Ta ostatnia kandydatura wkrótce zostanie jednak wycofana. Burmistrz Wiecznego Miasta, Virginia Raggi kilka tygodni temu poinformowała o rezygnacji Rzymu z walki o igrzyska. Niemniej jednak brak oficjalnego oświadczenia i dostarczenie dokumentów aplikacyjnych do MKOl-u oznacza pozostanie stolicy Włoch w gronie kandydatów do organizacji igrzysk.