Igrzyska 2026: Finlandia wyraża zainteresowanie współorganizacją igrzysk

W ubiegłą sobotę (26.11) W Finlandii wybrano nowego przewodniczącego komitetu olimpijskiego. Został nim Timo Ritakallio. Wspólnie z premierem, którym jest Juha Sipilä, wyrażają oni zainteresowanie organizacją igrzysk olimpijskich.

Ritakallio i Sipilä mają plan by wspólnie ze Szwecją, bądź Norwegią, zorganizować Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2026 roku. Swoją chęć argumentują tym, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski zapewne byłby skłonny wybrać do organizacji najważniejszej zimowej imprezy czterolecia, kraj, bądź kraje posiadający/e silną i stabilną gospodarkę. Po tegorocznych igrzyskach w Rio, gdzie wiele rzeczy było wykańczanych na ostatnią chwilę, bądź z braku środków zrobionych nieco prowizorycznie, trzy najbliższe imprezy odbędą się w Azji, a konkretniej w Korei Południowej, Japonii i Chinach, gdzie każde niedociągnięcie byłoby dla narodu hańbą. Kraje skandynawskie również słyną z solidności, czym rzeczywiście mogą one zdobyć przychylność MKOL-u.

Finowie nie wykluczają także możliwości zorganizowania Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2028 roku. Obydwie sprawy są wciąż otwarte, wybór gospodarza igrzysk w 2026 przewidziany jest na 2019 rok, a w 2028 na 2021 rok.

Źródło: Hesinkitimes.fi

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password