Igrzyska 2026: Ogień olimpijski ponownie zapłonie w Calgary?

Powoli pojawiają się kolejne miasta, które, jeszcze nieśmiało i ostrożnie, ale wyrażają chęci do organizacji XXV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku. W ostatnim czasie coraz realniejsza staje się możliwość powrotu (po 38 latach) ognia olimpijskiego do kanadyjskiego Calgary.

Choć od czasu ostatnich igrzysk na kanadyjskiej ziemi (Vancouver 2010) nie minęło jeszcze wiele czasu, to północnoamerykański kraj już po cichu planuje kolejne. Tym razem miałoby zorganizować je Calgary, które gościło już największą zimową imprezę czterolecia w 1988 roku.

Parę dni temu w tej sprawie spotkali się burmistrz Calgary Naheed Nanshi i premier Kanady Justin Trudeau. Szef kanadyjskiego rządu wyraził poparcie, aczkolwiek zaznaczył, że jest ono ostrożne oraz iż jest jeszcze bardzo wcześnie. Z drugiej strony podkreślił, że jeśli Calgary ma zorganizować igrzyska, jego poparcie jest kluczowe.

Źródło: insidethegames.biz

Szymon Frąckiewicz544 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password