Igrzyska w 2024 i 2028 oficjalnie przyznane

To, co było wiadomo już od kilku tygodni, stało się oficjalne. W 2024 roku igrzyska olimpijskie odbędą się w Paryżu, a cztery lata później w Los Angeles.

fot: Dave Thompson/IOC
źródło: flickr.com/IOC

Trójstronna umowa pomiędzy MKOl-em oraz komitetami kandydatur Paryża i Los Angeles, która została wypracowana w ostatnich tygodniach po zgodzie Sesji w Lozannie na propozycję Komitetu Wykonawczego, dotyczącą przyznania w tym roku zarówno praw do goszczenia igrzysk w 2024, jak i 2028 roku, została jednogłośnie ratyfikowana przez członków MKOl podczas Sesji w Limie.

Dla obu miast będą to trzecie igrzyska olimpijskie. Paryż gościł najlepszych sportowców świata w 1900 oraz w 1924 roku, natomiast Los Angeles w 1932 i 1984 roku.

Dzisiejszy dzień jest historyczny dla Ruchu Olimpijskiego. Te dwa miasta są dwoma najlepszymi możliwymi gospodarzami igrzysk olimpijskich – powiedział na rozpoczęciu konferencji prasowej prezydent MKOl Thomas Bach. Przedstawiciele obu miast, burmistrzowie Anne Hidalgo i Eric Garcetti, w swoich wystąpieniach podziękowali członkom MKOl oraz swoim współpracownikom, dzięki którym końcowy sukces był możliwy.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2407 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password