Igrzyska wciąż trwają, czyli NA ŻYWO na wesoło


Tego się nikt nie spodziewał… Igrzyska trwają w najlepsze!!! Chyba wszyscy coś przeoczyliśmy… Zapraszamy na naszą nieco opóźnioną (w rozwoju) relację!

A tymczasem nasz naczelny zasnął. Cóż mu się dziwić, od 3. sierpnia nie zmrużył oka. Nie będziemy go więc budzić ciągłym stukaniem w klawiaturę. Mamy nadzieję, że obudzi się do północy, żeby wrzucić na stronę pierwsze odcinki serii podsumowującej igrzyska – „Adeus, Rio”, do których czytania (już od jutra) zachęcamy! Ostatecznie kończymy jednak naszą relację. Kłaniamy się Państwu. Za wszystkie błędy, wpadki i nieścisłości przepraszamy. Dziękujemy, że byliście z nami. Zapraszamy oczywiście na kolejne igrzyska. I to wcale nie od razu do Pyeongczang. Przed nami paraolimpiada. A w kolejnym roku dwie Uniwersjady. Będzie o czym dyskutować!

16:30 – Siatkówka plażowa – Dbaliśmy również o to, żeby Was nie zanudzić. Z odgórnego polecenia każdy news miał mieć niebanalną treść oraz fajny, ciekawy tytuł.

wpadka 2

16:27 – Szermierka Gimnastyka sportowa – Sami też musimy się jednak przyznać do swoich wpadek. Kilka ich przecież było. Staraliśmy się jednak przekazywać Wam z aren olimpijskich sumiennie wszystko. Czasem mimo sporego zmęczenia…

wpadka 1

16:25 – Hokej na trawie – Musimy Wam się do czegoś przyznać. Bardzo dobrą relację z meczów hokeja na trawie zawdzięczacie głównie jej – Ellen Hoog. To dzięki niej chciało nam się te zmagania oglądać podwójnie bardziej, niż przed jej wypatrzeniem.

Ellen Hoog

16:08 – Docierają do nas wieści z Korei Północnej. Wielki Wódz na powitaniu sportowców stwierdził, że srebrne i brązowe medale to hańba. W sumie złote także nie są dobre. Z następnych igrzysk podwładni mają przywieźć medale platynowe!

15:41 – Skoki narciarskie – Pojawiła się plotka, jakoby na igrzyskach w Tokio miano rozegrać również letnie skoki narciarskie. Zawody miałby ponoć gościć wybudowany na zimowe igrzyska w Nagano w 1998 roku kompleks w Hakubie. Przypomnijmy, że już w najbliższy weekend rozegnane zostaną tam zawody w ramach Letniej Grand Prix. Byłaby to dla nas fantastyczna informacja, bo nawet jeśli zdarzają się naszym skoczkom gorsze występy zimą, to na igelicie nie mają sobie równych!!!

Złamana noga (jakiś random XD)15:32 – Szermierka – Wracamy jeszcze do sytuacji z pierwszej rundy turnieju szablistek, w której Bogna Jóźwiak mierzyła się z Martą Baezą Centurion. Przy stanie 4:2 dla Polki zawodniczka gospodarzy doznała kontuzji i musiała zrezygnować z dalszej walki. Dotarliśmy do zdjęć jak wyglądała noga Brazylijki po starciu z Jóźwiak.

15:14 – Pierwszy dzień po zakończeniu Igrzysk jest dniem różnych podsumowań w MKOL. Wybrano już najlepszego zawodnika i zawodniczkę igrzysk, najładniejsze akcje w turniejach poszczególnych dyscyplin. Zakończyło się głosowanie w kolejnej kategorii: najlepszy komentator telewizyjny. Ku naszemu zadowoleniu zwycięzcą okazał się Polak Marek (…) Jóźwik z TVP! W pokonanym polu zostali dziennikarze min. z BBC i ZDF. Gratulujemy panu Markowi i życzymy mu, aby jego komentarz umilał nam Igrzyska Olimpijskie jak najdłużej.
[AKTUALIZACJA]: W związku z tym, iż plebiscyt organizował MKOl, zwycięzcy otrzymują medale, a jego wyniki liczą się do klasyfikacji medalowej! Mamy kolejne złoto!!!

15:11 – Podnoszenie ciężarów – Znamy wreszcie ostatnią osobę, która dołączy do obsady nowej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. Propozycję występu w tanecznym show przyjął sztangista David Katoatau, który ze względu na brak tego formatu w Kiribati zdecydował się na występ w Polsce. Katoatau jest już po pierwszych treningach, tylko u nas możecie zobaczyć jak one wyglądały:

14:58 – Tenis ziemny – Zdyskwalifikowana tuż przed igrzyskami w Rio rosyjska tenisistka Maria Szarapowa zaczęła wyjawiać prawdę. Jak się okazuje niedozwolone meldonium, które wykryto w organizmie tenisistki jest jednym ze składników stosowanych przy produkcji cukierków sygnowanych jej nazwiskiem. – Meldonium, którego używamy do produkcji cukierków „Sugrapova” nadaje im ciekawą konsystencję i nutkę słodyczy. To właśnie dzięki niemu są takie pyszne! – tłumaczy Szarapowa. Fakt ten będzie miał jednak przykre konsekwencje. Maria Szarapowa na igrzyska olimpijskie w Londynie przemyciła ponad 15 ton słodyczy, a następnie rozdawała sportowcom w wiosce olimpijskiej. Jedynymi, którzy odmówili Rosjance byli Polacy, którzy przywieźli ze sobą polskie „Krówki”. Tym samym wszystkie 960 medali trafia na konto reprezentacji Polski, która jako jedyna nie stosowała dopingu podczas londyńskich igrzysk.

14:53 – Podnoszenie ciężarów – Walter Hofer robi furorę w świecie sportu!!! Po dołączeniu do federacji wioślarskiej, teraz przyjęto go do federacji podnoszenia ciężarów. Pierwszą decyzją charyzmatycznego Austriaka, uchwaloną na obradach, jest wprowadzenie przelicznika nandrolonu i innych niedozwolonych substancji, na podstawie którego zawodnicy będą mieli odejmowane lub dodawane punkty przeliczane na kilogramy.

14:52 – Gimnastyka Artystyczna – Wczoraj rozdano medale dla pięknych gimnastyczek, które przy pomocy czy to piłeczki czy to wstążeczki pokazywały własne umiejętności. Próbowała w najlepszy możliwy sposób opisać je pani Żybilla Brańska, która komentowała zawody na antenach Telewizji Polskiej. Dziś zaszczyciła swą obecnością w telewizji śniadaniowej i znów przypomniała, że była w Brazylii, w Sao Paulo kilka lat temu. Jej marzeniem było wykąpać się w Atlantyku. Jednakże nie dała rady, ponieważ była awaria dwóch statków – tankowców i czarna smoła spowiła Atlantyk. I to trwało dwa tygodnie! Jak mówiła dziś i wczoraj, a także wcześniej: Dziewczyny w Rio podczas zawodów wynagrodziły mi to teraz! Co wynagrodziły? Można zadać pytanie? Cóż może pani Żybilla podczas komentowania zawodów czuła się jakby pływała po Atlantyku, odczuwała pełen relaks, gdy patrzyła na skąpo ubrane dziewczyny, które w pewnym momencie nazywała laleczkami…

14:49 – Babington – Lee Chong Wei i Chen Long ciągle grają! Istnieje ryzyko, że przy tak wyrównanym starciu nie zdążą rozstrzygnąć finału singla do turnieju Varcolor Polish International 2016, który 22 września ma rozpocząć się w Bieruniu.

[UWAGA +18] 14:49 – Kajakarstwo – Zainspirowani wyczynami brazylijskiego kajakarza i skoczkini do wody włodarze MKOl postanowili do programu IO w Tokio dodać nową kajakarską konkrecję – wyścig na dochodzenie.

14:37 – Jeździectwo – Banderas (koń Pawła Spisaka) przyznał po nieudanej przygodzie z igrzyskami olimpijskimi, że podczas rywalizacji „kopyta mu nie podawały” i w pewnym momencie „odcięło mu prąd”. Zapytany o przygotowania odpowiedział, że odbyły się one zgodnie z planem i nie ma sobie nic do zarzucenia. Dodał także, że w Rio zebrał cenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w Tokio.

14:36 – Lekkoatletyka – Włodarzom Światowej Federacji Lekkoatletycznej tak bardzo spodobał się samotny bieg Amerykanek w sztafecie 4×100, że postanowili zmienić zasady rozgrywania konkurencji biegowych na igrzyskach olimpijskich. Od teraz każdy zawodnik, zawodniczka lub sztafeta będzie pokonywać dystans samotnie. – To nie tylko zwiększy widowiskowość dyscypliny, sprawi, że zawody będą bardziej sprawiedliwe, ale także drastycznie zmniejszy koszt organizacji igrzysk. Zamiast ośmiu trzeba będzie bowiem przygotować tylko jeden tor – tłumaczy szef IAAF lord Sebastian Coe. W takiej samej formule mają się odbywać biegi maratońskie i chody. W związku ze zmianami organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio, aby zdążyć z rozegraniem wszystkich konkurencji, na jutro przesunęli Ceremonię Otwarcia igrzysk.

14:30 – Tejkłondo – Na lotnisku w Abidzanie nikt nie powitał pierwszego w historii mmistrza olimpijskiego z WKS. Podobno wszyscy byli przekonani, że złoto zdobył reprezentant Wysp Dziewiczych.

14:15 – Lekkoatletyka – Dostaliśmy właśnie informację od naszego wysłannika z Tadżykistanu. Otóż powrócił tam mistrz olimpijski w rzucie młotem Dilszod Nazarow. Pierwsze kroki skierował do centrali tamtejszego Komitetu Olimpijskiego, aby odebrać premię za pierwszy w historii złoty medal dla kraju. Ku jego zaskoczeniu odmówiono mu jednak wydania nagrody. Decyzję tłumaczono tym, że rząd nie może wypłacić nagrody sportowcowi, który zostanie zapamiętany przede wszystkim dlatego, że jako pierwszy zdobył złoto, rzucając bliżej niż mistrzyni w rzucie młotem kobiet. Po protestach zawodnika został on ukarany mandatem w wysokości 100 złotych za obrazę funkcjonariusza państwowego i odesłany do domu.

14:12 – Lekkoatletyka – Anita Włodarczyk z drugim olimpijskim złotem! Nasza młociarka podczas finałowego konkursu rzutu młotem pań wzięła sprzęt ze złego stojaka. Nasza mistrzyni rzucała zatem młotem cięższym, przeznaczonym dla mężczyzn. Organizatorzy igrzysk będąc pod wrażeniem dyspozycji Polki postanowili przyznać jej złoto także za rywalizację panów.

14:09 – Wioślarstwo – Zmagania wioślarskie, które w Rio były przekładane z dnia na dzień z powodu silnego wiatru, zainteresowały znanego ze skoków narciarskich Waltera Hofera. Zamierza on kandydować na stanowisko szefa Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej. – W FISA będę czuł się jak wiosło w wodzie – miał powiedzieć Austriak.

14:03 – Napływają do nas kolejne statystyki. Według tych danych komentatorzy i dziennikarze TVP popełnili podczas tych igrzysk 1758382885483387745 błędów. Jeśli chodzi o nasz portal, szacunkowe dane mówią o liczbie 173 błędów (głównie literówek).

14:02 – Znamy przyczynę gremialnych porażek naszych pływaków. Nasza misja medyczna bardzo dokładnie instruowała sportowców jak mają chronić się przed ukąszeniami komarów przenoszących wirus ZIKA. Pozostałe nacje nie były chronione tak dobrze, a okazało się, że zikanina, substancja przenoszona przez brazylijskie komary, poprawia wydolność wysiłkową. Przy okazji wyjaśniła się sprawa tajemniczych plam na plecach Michaela Phelpsa. Szef misji medycznej Hubert Krzysztofik w związku z tymi doniesieniami podał się do dymisji i poprosił o azyl polityczny w Brazylii.

14:01  – Lekkoatletyka – Joanna Jóźwik wicemistrzynią olimpijską! Po konsultacji sędziów i organizatorów lekkoatletycznych, która trwała aż do teraz trzy złote medalistki biegu na 800 metrów postanowiono dołączyć do rywalizacji mężczyzn i sklasyfikować je według wyników, które osiągną w specjalnie zorganizowanym dodatkowym biegu, który odbędzie się o 15:00 czasu polskiego!

14:00 – Sportowcy, którzy zrezygnowali z udziału z igrzysk z powodu Ziki złożyli protest zbiorowy, gdyż nikt podczas pobytu w Rio de Janeiro nie zachorował. Wygląda na to, że turnieje tenisowe i golfowe odbędą się z udziałem tych sportowców.

13:58 – Tenis ziemny – Nie wiemy jeszcze co ze złotem Murraya, ale okazuje się, że srebro trafi do Serba Novaka Djokovicia, który w pierwszej rundzie sensacyjnie przegrał z późniejszym wicemistrzem olimpijskim Juanem Martinem del Potro!!! WADA doszła do danych, mówiących, że Argentynńczyk miał „samocelującą” rakietę. Oznacza to, iż w 80% przypadków piłka leciała dokładnie tam, gdzie chciała „Wieża z Tandil”!

13:52 – Kolarstwo szosowe – Na trasie wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn trwa rzez. Upadł m.in. Brazylijczyk Richie Porte. Są i lepsze informacje. Mamy ucieczkę, w której jest Michał Kwiatkowski. Do mety jeszcze 210 km, a przewaga to prawie 3 minuty. Wygląda to obiecująco!!! Tym bardziej, że Polak jedzie 62 km/h!

13:45 – Gimnastyka sportowa – Znamy przyczynę dość szokującej porażki Simone Biles w ćwiczeniach na równoważni. Amerykanka tak tremowała się przed startem w swojej koronnej konkurencji, że zamiast kostki magnezji, używanej do zmniejszenia poślizgu, wyjęła ze swojego plecaka kostkę masła, którą wcześniej użyła do przygotowania bułek z mielonką. Tym samym Biles w trakcie wykonywania ewolucji prawie ześlizgnęła się z przyrządu i w konsekwencji była dopiero trzecia.

13:40 – Zapasy – Zgodnie z przewidywaniami Bogusława Soleckiego, Damian Janikowski przechodzi przez olimpijskie zmagania jak burza! W pierwszej rundzie po akcji o wysokiej amplitudzie pokonał Tadeusza Michalika, który przecież pierwotnie pozbawił go szans wyjazdu do Rio, przegrywając turniej kwalifikacyjny. W drugiej zadanie było już trudniejsze, ale załamana porażką w finale swojej kategorii wagowej Saori Yoshida również musiała uznać wyższość naszego zapaśnika, doznając tym samym dopiero czwartej porażki w karierze i pierwszej (!) w walce z mężczyzną. W ćwierćfinale nasz reprezentant zmierzy się w starciu handicapowym 2 na 1 z wybranymi w głosowaniu sms-owym przedstawicielami stylu wolnego i stylu klasycznego. Trzymamy kciuki!

13:33 – Piłka ręczna – Nasi piłkarze ręczni, którym ostatecznie przyznano brązowy medal (patrz wpis z 12:26), tak ucieszyli komentatorów TVP, że jeden z nich po powtórzonej ceremonii medalowej zszedł na parkiet i każdego z naszych zawodników ucałował.

13:32 – Pięciobój nowoczesny – Wyjaśniła się sprawa sześciu zrzutek w jeździe konnej Szymona Staśkiewicza. Okazało się, że koń, którego dosiadał Polak był potomkiem konia Alexisa II, który 12 lat temu pozbawił medalu Marcina Horbacza.

13:30 – Otrzymaliśmy analizy statystyczne transmisji z igrzysk przeprowadzonych przez Telewizje Polską. W czasie wyemitowanych ponad 800 godzin reklamy stanowiły 47% czasu, studio olimpijskie 43 %, retransmisje 9%, transmisje na żywo 1%.

13:22 – Tymczasem niepokojące informacje dochodzą z dalekich Chin. W związku z tym, że Brytyjczycy wyprzedzili Państwo Środka w klasyfikacji medalowej zebrało się tamtejsze Ministerstwo Spraw Nadzwyczajnych. Nieoficjalne informacje mówią, że w rewanżu Pekin zawiesi wszelkie stosunki gospodarcze pomiędzy tymi państwami. Dla Londynu byłby to kolejny cios po czerwcowym Brexicie. Głos w sprawie zajął już prezes Komitetu Olimpijskiego na Wyspach. Poprosił on Pekin, żeby nie wyciągać pochopnych wniosków i poczekać na ostateczne wyniki Igrzysk. Po powtórzonym finale w kolarstwie torowym złoto stracił Jason Kenny. Podejrzenie padło też na medal Andy’ego Murraya, który w finale miał zagrać podobno rakietą z zawartością nandrolonu. Jeśli to się potwierdzi i rakieta rzeczywiście była na dopingu to Murray straci złoto, a Chińczycy awansują na drugie miejsce w tabeli medalowej.

13:21 – Piłka nożna – Cóż za emocje! Sędzia zgubił monetę! Złoto trafia więc do… Brazylii.

13:19 – Piłka nożna – Szef FIFA, czyli znany dobrze wszystkim Łysy z UEFA stwierdził, że olimpijskiego złota nie można przyznać drużynie, która na EURO nie dała rady Francji. Po burzliwych dyskusjach nakazano rzucić monetą. Jeśli wypadnie orzeł – złoto dla Polski (za remis z Niemcami na EURO), jeśli reszka – złoto dla Algierii (za remis z Niemcami na MŚ), jeśli moneta stanie na kancie – złoto dla Niemiec.

13:19 – Szermierka – Oktawia Nowacka, która świetnie rywalizowała na planszach szermierczych pięcioboju, zapowiedziała udział w kwalifikacjach do igrzysk w Tokio w konkurencji szpady. Chodzą plotki, że Polka zamierza wystartować także w jeździectwie.

13:14 – Piłka nożna – Dramat Brazylii!!! Okazuje się, że przed każdym karnym wykonywanym przez reprezentanta naszego zachodniego sąsiada, brazylijski bramkarz zbyt wcześnie wyskakiwał przed linię bramkową! Złoto dla Niemców. Zostało to zauważone przez polskich kibiców, którzy nasilili żądania powtórzenia serii rzutów karnych z Portugalią z ME.

13:02 – Strzelectwo – Trwa właśnie powtórzona końcówka rywalizacji pomiędzy Włochem Niccolo Camprianim a Rosjaninem Siergiejem Kamienskim. Okazało się, że ostatnie strzały w karabinie w trzech postawach zostały źle zmierzone, więc sędziowie nakazali rozegrać dwie ostatnie serie jeszcze raz. Jak się okazało – broń Włocha i Rosjanina wyleciała już z Rio, więc obaj panowie strzelać będą z Kałasznikowów pożyczonych z faweli. Czyżby Rosjanin lekko faworyzowany?

12:58 – Podnoszenie ciężarów – Do władz Światowej Federacji Podnoszenia Ciężarów dotarły wyniki testów antydopingowych wszystkich zawodników. Okazało się, że z powodu braku nandrolonu w organizmie, jedynymi którzy okazali się walczyć zgodnie z duchem sportu, byli polscy ciężarowcy. Powodem tego jest zapewne fakt, iż cały zapas polskiej reprezentacji został zużyty przez dwóch zdyskwalifikowanych zawodników…

12:58 – Strzelectwo – W Rio nic się nie zmarnuje. Dzieci ze szkół w Rio de Janeiro w ramach zajęć plastycznych i technicznych sklejać będą rzutki zestrzelone przez strzelców w czasie rywalizacji w skeecie, trapie i podwójnym trapie. Zgodnie z wyliczeniami organizatorów igrzysk nowe rzutki mają być gotowe na igrzyska w 2072 roku, które ponownie chciałaby zorganizować brazylijska metropolia.

12:56 – Żeglarstwo – Ustanowione przed igrzyskami nowe zasady rozgrywania regat zostały kompletnie niezauważone przez organizatorów. Dopiero po kilku dniach okazało się, że istotny dla przebiegu rywalizacji jest współczynnik za wiatr, który do żeglarstwa wprowadził nieoceniony Walter Hofer. I tu uwaga! Po ich przeliczeniu okazało się, że Piotr Myszka… spadł na piątą pozycję!

12:54 – PILNE – Z kół zbliżonych do MKOl dowiadujemy się, że nowa konkurencja olimpijska, jaką jest wspinaczka, ma być rozegrana w Tokio, tylko w Zakopanem, a dokładnie na ścianie Kazalnicy. Rozważa się, by ramach kwalifikacji wspinacze musieli powozić „tramwajami” konnymi na trasie Palenica Białczańska – Morskie Oko. Do finału kwalifikowałoby się 15 najlepszych.

12:49 – Lekkoatletyka – Wyjaśnia się powoli kwestia pościgu Mateja Totha za Tallentem. Wycieńczony tym chodem zauważył przed sobą zielono-żółty strój Australijczyka i pomyślał że to jeden z roślinnych pokemonów, którego nie ma w kolekcji. I chciał go złapać. Dopiero po minięciu rywala zorientował się że to człowiek i pomknął przed siebie!

12:47 – Zapasy – Tymczasem informacja z areny zapaśniczej. Trenerzy reprezentacji Mongolii, którzy wczoraj protestowali przeciwko niekorzystnej dla ich zawodnika decyzji przykuli się łańcuchami do drzwi wyjściowych areny i nie mają zamiaru jej opuścić dopóki sędziowie nie zmienią decyzji. Grożą też, że jeśli zostaną siłą odpięci od drzwi, rozbiorą się całkiem do naga i będą biegać po całym Rio de Janeiro…

12:45 – Kolarstwo torowe – Holender Buchli i Kolumbijczyk Zapata także wyprzedzili skuter i zostali zdyskwalifikowani. Złoty medal zdobywa zwycięzca finału B Nowozelandczyk Sam Webster, srebrny medal wywalczył drugi w finale B Francuz D’Almeida, a my cieszmy się z BRĄZOWEGO MEDALU DLA KRZYSZTOFA MAKSELA! GRATULACJE!

12:41 – Kolarstwo torowe – Dramat Polaka! Po dyskwalifikacji trzech zawodników wydawało się, że biało-czerwony ma pewny medal w kieszeni. Niestety Damian Zieliński popełnił taki sam błąd, co Awang, Kenny oraz Eilers, i został zdyskwalifikowany. O medale walczyć będzie zatem tylko dwóch kolarzy.

12:40 – Badminton – Już trzecią dobę trwa wymiana w finale singla panów. Lee Chong Wei i Chen Long w tym czasie zużyli po około 35 rakiet i 744 lotki. Wszystko to odbywa się bez kontaktu lotek z podłożem,

12:38 – PILNE – Niemiecki dziennikarz Hajo Seppelt, który w 2014 roku trafił na ślad afery dopingowej w Rosji dotarł do kolejnych, szokujących informacji. Jak się okazuje Daria Kliszyna, jedyna rosyjska lekkoatletka dopuszczona do startu w Rio, przed wyjazdem na igrzyska w tajemnicy spotkała się z prezdentem Rosji, Władimirem Putinem. Zgodnie z ustaleniami Seppelta rosyjska skoczkini pojechała do Brazylii w roli tajnego agenta. Jej zadaniem było dosypywanie środków dopingowych do posiłków sportowców z krajów najbardziej wrogich Rosji. Fakt ten tłumaczy słaby występ Rosjanki w finale skoku w dal, w którym Kliszyna była dopiero dziewiąta. Wraz z ujawnieniem tych informacji Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) wycofała dyskwalifikację braci Tomasza i Adriana Zielińskich. Rywalizacja w wadze 94 kg zostanie zatem powtórzona, tym razem z udziałem Polaków. Finał zaplanowano na dziś, na godzinę 23:30 czasu polskiego.

12:36 – Kolarstwo torowe – IGRZYSKA ZOSTAJĄ POWTÓRZONE! Powodem jest przyznanie się przez niemieckich i brytyjskich sędziów do swojego błędu podczas finału keirinu. Ostatecznie z finału zdyskwalifikowani zostali pierwotnie złoty medalista Brytyjczyk Jason Kenny, pierwotnie brązowy medalista Malezyjczyk Awang oraz Niemiec Eilers. W wyscigu wystartuje tylko 3 zawodników, więc DAMIAN ZIELIŃSKI NA PEWNO ZDOBĘDZIE MEDAL!

12:36 – Lekkoatletyka – Po interwencji Putina rosyjscy lekkoatleci dopuszczeni do igrzysk. Będą teraz rywalizowali sami na stadionie olimpijskim. Zaczynamy od… rzutu młotem kobiet. Złoto Anity zagrożone?

12:29 – Piłka nożna – Karny strzelony przez Neymara to fake. Po prostu TVP chciało szybciej zakończyć transmisję i pokazać reklamy, dlatego też wyemitowano jego jedenastkę przeciwko Chile z 2014 roku. A na Maracanie strzelają dalej. Jest 843:842 dla Niemców, do piłki – z racji braku zawodników z drużyny (wszyscy śpią wycieńczeni) podchodzi Pele. Jeśli trafi, czeka nas kolejna seria. A w niej strzelać będą Angela Merkel i Vanderlei de Lima.

12:26 – Piłka ręczna – Sędziowie wzruszeni przemową Wyszomirskiego… zdyskwalifikowali Niemców. Mamy dwunasty medal!

12:21 – Lekkoatletyka – Zapraszamy sesję poranną na stadionie lekkoatletycznym. Na początek eliminacje biegu na 100 metrów kobiet. Faworytką pierwszego biegu jest reprezentantka Wysp Dziewiczych.

12:16 – PILNE – Wysłany przez Wojtka słownik dla Sołeckiego trafił do kosza! Solecki nie będzie czytał takich bzdur. Dalej upiera się przy repesażach!

12:15 – Lekkoatletyka – Dobra informacja ze stadionu lekkoatletycznego. Paweł Fajdek wreszcie się wyspał i może walczyć o olimpijski medal. Trzymamy kciuki!

12:13 – Lekkoatletyka – Do Rio doleciał właśnie bagaż Yareda. W nim m.in. buty i strój i do biegania

12:11 – Zapasy – Zaczynamy kolejny dzień zmagań w Carioca Arena 2. Już dziś na macie pojawi się Damian Jankowski!Bartosz Szafran4714 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password