IO 2024: Igrzyska 2024 nie dla Rzymu, stolica Włoch oficjalnie zrezygnowała

Informację o decyzji władz Rzymu w sprawie rezygnacji ze starań do organizacji igrzysk olimpijskich w 2024 roku podawaliśmy już we wrześniu. Dzisiaj Włoski Komitet Olimpijski (CONI) oficjalnie podał tą informację do MKOL.

Główną przyczyną rezygnacji z walki o zostanie gospodarzem najważniejszej imprezy sportowej czterolecia były nieugięte poglądy na ten temat władz miasta. Obecna burmistrz VIrginia Raggi oraz jej poprzednik Ignazio Marino nie chcieli aby Wieczne Miasto gościło u siebie najlepszych sportowców świata. Spowodowane jest to rzecz jasna sprawami finansowymi. Koszt organizacji tegorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro wyniósł ponad 12 miliardów euro.

Miasto, które było organizatorem igrzysk w 1960 roku wcześniej wycofało się wcześniej ze starań o organizację zawodów sportowych w 2020 roku. Wtedy to z identycznych co teraz powodów negatywną decyzję podjął ówczesny premier Italii Mario Monti. Przewodniczący Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) uważa, że podczas najbliższych nawet 20 lat Rzym nie będzie w stanie ubiegać się o organizację igrzysk olimpijskich.

W walce o miano gospodarze igrzysk, które odbędą się za 8 lat pozostały już tylko trzy miasta: Los Angeles, Paryż oraz Budapeszt. Oprócz Rzymu z tej batalii wycofał się również Hamburg. Gospodarz igrzysk olimpijskich w 2024 roku ogłoszony zostanie 13 września 2017 roku.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password