IO 2024: Mieszkańcy Hamburga na NIE

Zakończyło się referendum mieszkańców Hamburga w sprawie kandydowania przez miasto do miana organizatora Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2024r. Wynik okazał się niepomyślny dla zwolenników kandydatury – 51,7% głosujących było przeciw.

Sondaż exit poll opublikowany przez telewizję ZDF wskazywał 56% poparcie dla idei organizacji igrzysk w Hamburgu. Frekwencja w głosowaniu wyniosła 49,98% z ponad 1,5 miliona upoważnionych do głosowania, przy czym większość stanowili ci, którzy zdecydowali się na głosowanie korespondencyjne. W głosowaniu mogli wziąć udział także mieszkańcy Kilonii, u wybrzeży której miałyby zostać rozegrane konkurencje żeglarskie. Tam poparcie dla kandydatury wyniosło 65,57%.

Wobec takiego wyniku referendum w grze o organizację igrzysk w 2024r. pozostały Budapeszt, Los Angeles, Paryż oraz Rzym. Gospodarz zostanie wyłoniony podczas 130. Sesji MKOl w Limie.

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password