IO 2024: Ponad 10 000 wolontariuszy zgłosiło się do pomocy

Już ponad 10 000 osób zgłosiło się jako wolontariusze do pomocy przy Igrzyskach Olimpijskich 2024, jeśli te odbędą się w Los Angeles. Zapisani, jako pierwsi będą mieli możliwość wyboru miasta, w którym będą chcieli uczestniczyć, jako wolontariusze.

Osoby, które zapisały się do programu dla wolontariuszy były już wcześniej zaangażowane przy takich wydarzeniach jak min. Angel City Games, Los Angeles Marathon i Special Olympics Southern California.

Inicjatywa programów buduje podstawę zaangażowania społeczności, ta postawa ma pozostać w uczestnikach na długo po Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich.

Dyrektor Generalny – Gene Sykes – powiedział, że „już teraz wzmacniane jest dziedzictwo wolontariuszy olimpijskich, a ponad 10 000 osób, które już jest zadeklarowanych do uczestnictwa w wydarzeniu, cały czas tworzy pozytywny wpływ na nasze społeczeństwo teraz jak i w trakcie Igrzysk”.

Portal Los Angeles 2024 stworzył specjalną platformę tzw. cyfrowego wolontariusza, dzięki której możemy poczuć ich fizyczną obecność. Platforma daje możliwość stworzenia nowej generacji osób, przede wszystkim Amerykanów, którzy są zaangażowani w ruch olimpijski.

Ogłoszenie dotyczące liczby ochotników zostało wykonane w ramach kampanii #FollowTheSun do Agendy Olimpijskiej 2020, wprowadzonej przez Los Angeles w 2024 r. Obejmuje ono wydarzenia społeczne, pokazy sportowe oraz ważne ogłoszenia.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password