IO 2024: Real Madryt i Manchester United wybrały Los Angeles?

Zwycięzcy Ligi Mistrzów – Real Madryt i Ligi Europy – Manchester United wybrały Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles (UCLA), jako bazę szkoleniową na wyjazd przed sezonem.

W żaden sposób nie oznacza to co prawda, że kluby te popierają kandydaturę Los Angeles w walce o organizację igrzysk olimpijskich w 2024. Portal Los Angeles 2024 informuje jednak, że kluby korzystać będą z miejsca, gdzie być może za siedem lat powstanie wioska olimpijska. To właśnie tam, o ile LA zorganizuje igrzyska, rezydować będą największe gwiazdy świata sportu. Zorganizowanie wioski olimpijskiej w tym właśnie miejscu spełni główne cele Agendy 2020, mówiącej o  „maksymalizacji wykorzystania istniejących obiektów i poprawienie doświadczenia sportowców w samym sercu igrzysk”.

Zwycięzcy Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA, a zatem piłkarze Realu Madryt i Manchesteru United, będą mogli zatem korzystać z tych samych obiektów sportowych, medycznych, gastronomicznych i rekreacyjnych, które będą dostępne dla olimpijczyków i paraolimpijczyków, jeśli Los Angeles zostanie gospodarzem igrzysk.

Manchester United zagra w Los Angeles na ich stadionie StubHub Center, który stanowi część South Bay Sports Park, w najbliższą sobotę (15 lipca). Real Madryt spotka się z Manchesterem City w LA Memorial Coliseum 26 lipca.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password