IO 2026: Calgary nie mówi „nie”

Podczas środowych obrad rada miasta Calgary zdecydowała o kontynuacji przygotowań do zgłoszenia kandydatury miasta do walki o organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku. Kolejny raz radni debatować będą na temat kandydatury 11 września.

Podczas nadzwyczajnej Sesji w Lozannie MKOl podjął decyzję o dokonaniu zmian w procesie aplikacyjnym już na najbliższe nieprzyznane jeszcze zimowe igrzyska w 2026 roku. Ma to być odpowiedź na coraz częstsze rezygnacje z kandydowania potencjalnych organizatorów. Radni Calgary wciąż jednak czekają na szczegółowe informacje od MKOl-u, które miałyby nakierować ich aplikację na właściwe tory w kontekście zmniejszenia kosztów.

Do tej pory jedynym miastem, które zadeklarowało udział w walce o igrzyska w 2026 roku, jest Sion. Prawdopodobnie zgłosi się też Innsbruck, który gościł zimowe igrzyska w 1964 i 1976 roku, a także igrzyska zimowe młodzieży w 2012 roku. Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się też Ałmaty, które przegrały z Pekinem głosowanie dot. przyznania igrzysk w 2022 roku, Sapporo i Erzurum.

MKOl rozpocznie przyjmowanie zgłoszeń pod koniec bieżącego roku, a kandydatów wybierze w 2018 roku. Decyzja dotycząca przyznania igrzysk zapadnie na Sesji w 2019 roku.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password