IO 2026/2030: Igrzyska wrócą do Salt Lake City?

Od pewnego czasu Stany Zjednoczone wyrażają zainteresowanie organizacją zimowych igrzysk w 2026, bądź 2030 roku. Czynią więc już pierwsze kroki w tym kierunku. W Salt Lake City powołano Komitet Badawczy w tej sprawie.

Powołany komitet ma zadecydować, czy opłacalnym dla miasta będzie ubieganie się o organizację igrzysk. Odpowiedź ma paść 1 lutego 2018. Pierwotnie planowano rozważać jedynie możliwość organizacji imprezy w 2030 roku, jednak po negatywnym wyniku referendum w Tyrolu i rezygnacji Innsbrucka postanowiono wziąć pod uwagę również 2026 rok. Coraz mniej prawdopodobne wydaje się też uczestnictwo szwajcarskiego Sionu w wyścigu po igrzyska.

fot.: pixabay.com

Sytuacja jest dość ciekawa, ze względu na fakt, iż Salt Lake City organizowało igrzyska stosunkowo niedawno, a dokładniej w 2002 roku. Co więcej, w 2028 roku letnie igrzyska odbędą się w Los Angeles, więc gdyby Salt Lake City przyznano organizację igrzysk w 2026, bądź 2030 roku, po raz pierwszy po II wojnie światowej, doszłoby do sytuacji, w której jeden kraj organizował by letnie i zimowe igrzyska jedne po drugich. Z pewnością nie jest to łatwe przedsięwzięcie.

Salt Lake City twierdzi jednak, że jest gotowe.

Źródło: insidethegames.biz

Szymon Frąckiewicz546 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password