IO: Wielka kasa za Igrzyska! Eurosport pokaże IO w latach 2018-2024!

Ta informacja uderzyła dziś jak grom z jasnego nieba, choć z przesłanek mogliśmy się jej spodziewać już od jakiegoś czasu – Eurosport za kwotę 1.3 miliarda euro wykupił sobie prawa do pokazywania IO w całej Europie w latach 2018-2024.

O tym, że Eurosport, jako sportowa telewizja ogólnoeuropejska, ma ogromne ambicje, wiedzieliśmy od początku powstania stacji. Od zawsze kanał stara się wykupywać prawa do topowych imprez. Do tej pory w posiadaniu stacji było m.in. wiele imprez związanych ze sportami zimowymi (skoki narciarskie, biathlon itd.) oraz największe imprezy świata tenisa.

Wielokrotnie Eurosport porywał się jednak na jeszcze większe turnieje. W ich zainteresowaniu była choćby Uniwersjada, co małymi krokami prowadziło w kierunku sedna, jakim są Igrzyska Olimpijskie.

W końcu stacji udało się nabyć do nich prawa. Igrzyska w latach 2018-2024, a zatem 4 olimpiady kosztowały stację niebagatelną kwotę 1.3 miliarda euro! Niewątpliwie jednak zakup się opłaci. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pyeongchang 2018, Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 oraz ZIO 2022 i IO 2024, które jeszcze nie mają wybranego gospodarza – to wszystko Eurosport pokaże we WSZYSTKICH krajach europejskich, za wyjątkiem Rosji. Daje to łącznie 53 państwa, do których dotrze obraz z igrzysk za pośrednictwem Eurosportu.

Oprócz Rosji, małą „zadrą” pozostają dla Eurosportu także Wielka Brytania i Francja, które wcześniej już sprzedały prawa do Igrzysk w Pyeongchang i Tokio. W tych krajach stacja pokaże zatem IO tylko w 2022 oraz 2024 roku.

Nie zmienia to jednak faktu, że wykupienie przez Eurosport praw do transmisji z Igrzysk da zapewne kanałowi dominację nad resztą rynku. Warto zaznaczyć, że w Polsce to pierwszy raz, gdy prawa do IO otrzymała inna telewizja niż TVP. Możliwość taka nadarzyła się za sprawą poprawki wprowadzonej do ustawy o KRRiT, która do tej pory nakazywała transmitowania tego typu imprez w Telewizji Publicznej.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password