Isia w ćwierćfinale, będzie 4. na świecie

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA w Indian Wells.

Polka – numer 5. na świecie pokonała 22-letnią kwalifikantkę ze Stanów Zjednoczonych Jamie Hampton (99. na świecie).

Początek meczu należał zdecydowanie do Polki. Po kilkunastu minutach Radwańska prowadziła 5:1. Nieskutecznie serwowała na set, jednak za drugą próbą skutecznie zakończyła partię (6:3).

Drugi set zakończył się dość niespodziewanie. Polka została raz przełamana. Amerykanka utrzymała tą przewagę do końca seta wygrywając 6:4.

O zwycięstwie Polki zadecydował trzeci set, w którym rozegrano zaledwie jednego gema. Isia szybko wygrała swój serwis i Amerykanka z powodu silnych skurczy nóg poprosiła o przerwę medyczną, która trwała tak długo, iż sędzia doliczył Polce kolejne dwa gemy (3:0). Chwilę później Hampton skreczowała.

W sytuacji przegranej Karoliny Woźniackiej w meczu IV rundy z Aną Ivanovic 3:6, 2:6 jest już pewne, że Agnieszka Radwańska – niezależnie od jej dalszych wyników w Indian Wells – w najbliższym rankingu WTA awansuje na 4. pozycję na świecie.

W ćwierćfinale Polka po raz kolejny w tym sezonie spotka się ze światową jedynką – Białorusinką Victorią Azarenką. Mecz dziś o 21:30.