Ito najlepszy w Trondheim

W rozegranym dziś w Trondheim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich zwyciężył Japończyk Daiki Ito. Kamil Stoch zajął 6. miejsce.

Dziś w Norwegii były już nieco lepsze warunki atmosferyczne niż wczoraj, co pozwoliło na rozegranie konkursu (wczoraj odwołano kwalifikacje).

Po I serii prowadził Richard Freitag z Niemiec, który skoczył 140,5 m i ustanowił nowy rekord skoczni. Tuż za nim byli Daiki Ito (Japonia – 137,5 m) oraz Severin Freund (Niemcy – 136 m). Szóste miejsce zajmował Kamil Stoch. Krzysztof Miętus, dzisiejszy solenizant, „wyskakał” sobie 23. pozycję. Byli to jedyni Polacy, którzy zakwalifikowali się do II serii. Na 33. miejscu uplasował się Klemens Murańka, 40. miejsce zajął Maciej Kot, 41. Aleksander Zniszczoł, a dopiero 44. lokatę – Piotr Żyła.

W II serii obaj reprezentanci Polski oddali bardzo dobre skoki, jednak żaden z nich nie stanął na podium. Stoch ostatecznie skończył zawody na miejscu 6, Miętus natomiast na 14. Padł też kolejny rekord skoczni. Daiki Ito skoczył 141 m i tym samym wygrał dzisiejszy konkurs. 7.2 pkt zabrakło Richardowi Freitagowi, by prześcignąć Japończyka. Simon Ammann ze Szwajcarii był trzeci.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Anders Bardal z Norwegii. Tuż za nim są dwaj Austriacy – Gregor Schlierenzauer i Andreas Kofler. Ito swą wygraną prześcignął Stocha i teraz to on jest czwarty, a nasz reprezentant spadł na 5. pozycję. Kolejnym Polakiem jest Piotr Żyła, który zajmuje 20. miejsce.