Japończycy najlepsi w Tateyamie

Podczas wczorajszych zawodów Mistrzostw Azji w triathlonie w Tateyamie zarówno pośród Elity Kobiet, jak i Elity Mężczyzn, najlepsi okazali się reprezentanci Japonii, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium.

Zawodnicy mieli za zadanie przepłynąć 1,5 km, przejechać 40 km rowerem oraz przebiec 10 km. W rywalizacji mężczyzn najszybciej trasę pokonał Yuichi Hosoda. Zajęło mu to 1:39:31. Tuż za nim, na drugiej pozycji uplasował się Hirokatsu Tayama. Na mecie był sekundę po liderze. Ryosuke Yamamoto został sklasyfikowany na 3. miejscu. Na liście startowej znalazło się 33 triathlonistów. Zawodów nie ukończyło dwóch reprezentantów Mongolii – Zorigt Batchuluun oraz Gansukh Chuluunsukh – nie podołali oni ogromnemu wysiłkowi.

Spośród kobiet najlepiej spisała się Mariko Adachi. Trasę pokonała w ciągu 01:48:47. Kilkanaście sekund później na metę dotarła Yuka Sato. Ai Ueda zajęła 3. pozycję. W stawce dwudziestu zawodniczek, dwóm nie udało się dotrzeć do mety. Były to: reprezentantka Singapuru, Zhiyun Lin oraz Chinka, Huan Qiao.