Japoński odwet!

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Japońscy pływacy nie przestają nas zaskakiwać! Osiemnastoletni reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni – Akihiro Yamaguchi ustanowił nowy Rekord Świata na dystansie 200 m stylem klasycznym i zaszokował pływacki świat! Nowy najlepszy czas w historii to 2:07.01.

Yamaguchi poprawił wynik ustanowiony w Londynie przez Węgra Daniela Gyurtę (2:07.28) o 0.27 s. Dokonał tego na Narodowym Festiwalu Sportu w Gifu, stając się tym samym pierwszym zawodnikiem od 2009 roku (czyli od czasu strojów poliuretanowych), który ustanowił Rekord Świata na krajowych zawodach! Zapewniła mu to przepłynięta w bardzo szybkim tempie ostatnia długość basenu – 32.23 s.

To dla niego niesamowity sezon. Po raz kolejny udowodnił, że już wkrótce powinien całkowicie zastąpić Kosuke Kitajimę – czterokrotnego Mistrza Olimpijskiego, który w Londynie nie potrafił stanąć indywidualnie na podium w stylu klasycznym. Tymczasem Yamaguchi, który niestety na Igrzyska się nie zakwalifikował, już przed miesiącem zasygnalizował wspaniałą formę, kiedy to wygrał zmagania na szkolnych mistrzostwach kraju, osiągając najlepszy czas w tym roku wśród Japończyków – 2:07.84.

Dla podopiecznego Norimasa Hirai najważniejsze są teraz przygotowania do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Zaraz po wyjściu z basenu stwierdził, że będzie chciał w Barcelonie wystartować na 100 i 200 m stylem klasycznym. Był też lekko… zawiedziony, gdyż bardzo chciał zejść poniżej granicy 2:07.00 i jak sam twierdził – był w stanie to zrobić! Co się odwlecze, to nie uciecze…

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password