Javier Gomez zawalczy w Londynie!

Hiszpan Javier Gomez zwyciężył w wyścigu Elity Mężczyzn, odbywających się w izraelskim mieście Ejlat, Mistrzostw Europy w triathlonie. Wywalczył tym samym kwalifikację olimpijską, podobnie jak wczoraj zrobiła to Szwajcarka – Nicola Spirig. Polacy nie mogli zaliczyć tego występu do udanych. Żaden z nich nie znalazł się nawet w pierwszej 40-stce.

Mężczyźni mieli takie samo zadanie, jak wczoraj kobiety. Celem każdego zawodnika było pokonanie łącznego dystansu 51,5 km.

Najszybciej, bo w 1:55:48, dokonał tego Javier Gomez. Gorszy od Hiszpana o 20 sekund był Rosjanin – Alexander Bryukhankov. Jego kolega z reprezentacji – Ivan Vasiliev uzyskał czas 1:56:42, zapewniając sobie 3. lokatę.

Sylwestrowi Kusterowi dotarcie na metę zajęło 2:04:10. Ostatecznie uplasował się na 41. miejscu. Mateusz Kaźmierczak finiszował 40 sekund później i tym samym został sklasyfikowany na 44. pozycji.

Elita Mężczyzn:
1. Javier Gomez – Hiszpania – 01:55:48
2. Alexander Bryukhankov – Rosja – 01:56:08
3. Ivan Vasiliev – Rosja – 01:56:42

41. Sylwester Kuster – 02:04:10

44. Mateusz Kaźmierczak – Polska – 02:04:50

Jutro, w ostatni dzień Mistrzostw Europy w triathlonie, odbędzie się wyścig sztafet.