Jelena Isinbajewa wystartuje w wyborach na prezesa Rosyjskiej Federacji Lekkoatletycznej!

W grudniu odbędą się wybory na prezesa Rosyjskiej Federacji Lekkoatletycznej (WFLA). Swoją kandydaturę zgłosiła Jelena Isinbajewa – dwukrotna mistrzyni olimpijska w skoku o tyczce

Zjazd sprawozdawczo-wyborczy Rosyjskiej Federacji Lekkoatletycznej odbędzie się 9. grudnia. Isinbajewa została zgłoszona przez związek Obwodu Wołgogradzkiego. Olimpijska medalistka w czasie igrzysk w Rio została wybrana do Komisji Zawodniczej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Krótko po tym podjęła decyzje o zakończeniu kariery sportowej. Objęcie stanowiska w MKOL-u przez Rosjankę wywołało sporo kontrowersji. Isinbajewa mocno krytykowała decyzję Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) o wykluczeniu sporej grupy rosyjskich sportowców ze startu w igrzyskach w Rio. Rosjanka nazwała tę sytuację „pogrzebem lekkoatletyki”.

Nowa członkini Komisji Zawodniczej MKOl zapowiedziała start w wyborach na prezesa Rosyjskiej Federacji Lekkoatletycznej. W swojej karierze sportowej Jelena Isinbajewa sięgała po medale na trzech igrzyskach z rzędu. W Atenach i Pekinie zdobyła złoto, zaś w Londynie brąz. Teraz zamierza pomóc rosyjskim lekkoatletom w powrocie do międzynarodowej rywalizacji wśród najlepszych.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password