Jeździectwo: Dobra passa

karoslaw_skrzyczynskiZakończył się kolejny pełen sukcesów weekend. Na zagranicznych hipodromach kilkukrotnie zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W kraju bez większych niespodzianek. Jarosław Skrzyczyński po raz kolejny potwierdził pozycję lidera. W ujeżdżeniu Grand Prix należało do Gabrieli Jaworskiej-Mazur.

Autor: Kamila Górecka (Polska Agencja Promocji Jeździectwa)
Zdjęcie: Małgorzata Frysztak (na zdjęciu: Jarosław Skrzyczyński)

Dobrą passę rozpoczął już w czwartek Jan Chrzanowski, który na rewelacyjnym Casstess HBS, w konkursie finałowym dla koni 6-letnich, podczas zawodów rozgrywanych w słonecznej Olivii (Hiszpania), uplasował się na drugim miejscu. Z kolei w finale 7-latków, na Little Love, zajął dziesiąte miejsce.

W sobotę najwięcej emocji dostarczył nam brawurowy przejazd, pozostającego w wyśmienitej formie, Maksymiliana Wechty. W konkursie Dużej Rundy (140 cm) podczas CSI* w Neumunster (Niemcy) na klaczy Boliwia pokonał parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie, wyprzedzając tym samym drugiego w konkursie Jana Mevesa z Niemiec, o prawie pięć sekund!

W niedzielnym finale Małej Rundy zwyciężył Łukasz Appel dosiadający Quite Donaldson. W tym samym konkursie Oskar Murawski uplasował się na trzeciej pozycji. Warto także wspomnieć, że poranny konkurs finałowy 125 cm także należał do Oskara Murawskiego, dosiadającego 9-letniego Peter Pan’a 155.

Bez sukcesów nie obyło się także w Austrii w Wr. Neustadt. Przypomnijmy, że do Austrii pojechało aż 13 naszych zawodników. Ekipa w składzie: Krzysztof Okła, Joanna Marciniak, Klara Kostrzewa i Monika Grundkowska, zajęła drugie miejsce w Youth Nations Trophy. Ogromny sukces odniosła też aktualna Mistrzyni Polski Juniorów Maja Radomska na koniu Calimera 36, która w sobotę ukończyła konkurs 140 cm na trzecim miejscu, a w niedziele poprawiła wynik zdobywając Grand Prix Juniorów!
Grand Prix należało także do Dahlii Lehman, która wystartowała na Little Man 7 w kategorii Dzieci. Bardzo dobrze jeździła także Nikola Makulik, wygrywając w niedzielnym konkursie 130 cm o wzrastającym stopniu trudności z jokerem. W Grand Prix CSIU25-A (145 cm) Klara Kostrzewa na Wiske 145, z zerowym wynikiem, uplasowała się na czwartym miejscu.

W weekend rozegrane zostały także Halowe Zawody Ogólnopolskie w skokach przez przeszkody (Centrum Hippiki Jaszkowo) i ujeżdżeniu (KJ Aromer). W Jaszkowie zawodnicy rozbili pulę nagród wynoszącą 36,000 zł. Można było podziwiać zmagania czołówki naszych skoczków, między innymi Krzysztofa Ludwiczaka, Mściwoja Kieconia, Radosława Zalewskiego i Jarosława Skrzyczyńskiego. W niedzielnym konkursie Finałowym Grand Prix do rozgrywki zakwalifikowało się zaledwie czworo zawodników. Najszybszy okazał lider ranking PZJ – Jarosław Skrzyczyński, dosiadający znakomitego Balouzino. Pokonał Grzegorza Kubiaka i Denatora. Na 3. Miejscu, z czterema punktami karnymi, uplasował się Łukasz Wasilewski na Arakornie. Miejscem czwartym cieszył się natomiast Radosław Zalewski startujący na klaczy Limbutina.

W Aromerze Dużą Rundę bezapelacyjnie wygrała Gabriela Jaworska-Mazur na Zimbie, przed Agatą Milnerowicz na Buńczuku i Teresą Tomaszewską na Czantorii. W Małej Rundzie zwyciężyła Teresa Tomaszewska dosiadająca Wonder World, natomiast w Rundzie Młodzieżowej – Wanda Adamowska i Promessa. W kucach najlepsza okazała się Anna Wojtkowska i Moreliom Americum Dingo.

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password