Jeździectwo – skoki: Dwóch Polaków w finale Pucharu Świata

W Warszawie odbyły się zawody rangi CSI3*-W kończące zmagania Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Wśród trojga zawodników, którzy uzyskali prawo startu w finale Pucharu Świata w Göteborgu, znaleźli się dwaj Polacy.

Do klasyfikacji LEC PŚ zaliczane były dwa konkursy Dużej Rundy – piątkowy i niedzielny. W piątek nasi reprezentanci musieli uznać wyższość zawodników zza zachodniej granicy – wygrał Philipp Schober przed Felixem Hassmannem i Paulem Wiktorem. W pierwszej dziesiątce uplasowało się czworo Polaków – Łukasz Koza na Chito Blue był czwartyy, Sandra Piwowarczyk-Bałuk na Chabento szósta, Michał Kaźmierczak na Que Pasa 5 ósmy, a Mściwoj Kiecoń na Celanie Z dziesiąty. Kaźmierczak dzięki temu wynikowi utrzymał prowadzenie w klasyfikacji LEC.

Niedzielny konkurs Grand Prix wygrał dosiadający Crazy Quicka Jarosław Skrzyczyński przed duetem Piwowarczyk-Bałuk/Chabento oraz Mariann Hugyecz na Chacco Boyu. Dwoje z nich, Skrzyczyńskiego i Hugyecz, zobaczymy w Göteborgu na zawodach kończących bieżącą edycję Pucharu Świata. Dołączą oni do triumfatora Ligi Europy Centralnej, piętnastego w niedzielnym konkursie Michała Kaźmierczaka.

Wojciech Nowakowski2318 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password