Jeździectwo – skoki, finał PŚ: Jedna zrzutka Kubiaka

Nieudany początek finału Pucharu Świata w skokach przez przeszkody zanotował Dawid Kubiak. Nasz reprezentant w konkursie szybkości zajął miejsce w połowie trzeciej dziesiątki.

Kubiak, startujący w Omaha na Bagazzy M, przejechał parkur w czasie 67,90 s i zanotował zrzutkę, która skutkowała dodaniem czterech karnych sekund. Z wynikiem 71,90 s Polak został sklasyfikowany na 26. pozycji, która dała mu 12 punktów do klasyfikacji zawodów. Wygrał McLain Ward na klaczy HH Azur z czasem 59,27 s przed Henrikiem von Eckermannem na Mary Lou (59,58 s). Trzeci był walczący o trzeci Puchar Świata z rzędu Steve Guerdat na Biance (60,06 s).

W piątek odbędzie się konkurs dokładności z rozgrywką, będący drugim etapem zawodów w Omaha. Punkty uzyskane w nim oraz w czwartkowym konkursie szybkości zostaną zsumowane, a następnie przeliczone na punkty karne, z którymi zawodnicy wystartują w rozstrzygającym o końcowym triumfie niedzielnym konkursie dwunawrotowym.

1. McLain Ward (USA) 59,27 s
2. Henrik von Eckermann (Szwecja) 59,58 s
3. Steve Guerdat (Szwajcaria) 60,06 s

26. Dawid Kubiak (Polska) 71,90 s

Klasyfikacja finału Pucharu Świata:
1. McLain Ward (USA) 38 pkt.
2. Henrik von Eckermann (Szwecja) 36 pkt.
3. Steve Guerdat (Szwajcaria) 35 pkt.

26. Dawid Kubiak (Polska) 12 pkt.

Wojciech Nowakowski2251 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.