Jeździectwo – skoki, finał PŚ: Jedna zrzutka Kubiaka

Nieudany początek finału Pucharu Świata w skokach przez przeszkody zanotował Dawid Kubiak. Nasz reprezentant w konkursie szybkości zajął miejsce w połowie trzeciej dziesiątki.

Kubiak, startujący w Omaha na Bagazzy M, przejechał parkur w czasie 67,90 s i zanotował zrzutkę, która skutkowała dodaniem czterech karnych sekund. Z wynikiem 71,90 s Polak został sklasyfikowany na 26. pozycji, która dała mu 12 punktów do klasyfikacji zawodów. Wygrał McLain Ward na klaczy HH Azur z czasem 59,27 s przed Henrikiem von Eckermannem na Mary Lou (59,58 s). Trzeci był walczący o trzeci Puchar Świata z rzędu Steve Guerdat na Biance (60,06 s).

W piątek odbędzie się konkurs dokładności z rozgrywką, będący drugim etapem zawodów w Omaha. Punkty uzyskane w nim oraz w czwartkowym konkursie szybkości zostaną zsumowane, a następnie przeliczone na punkty karne, z którymi zawodnicy wystartują w rozstrzygającym o końcowym triumfie niedzielnym konkursie dwunawrotowym.

1. McLain Ward (USA) 59,27 s
2. Henrik von Eckermann (Szwecja) 59,58 s
3. Steve Guerdat (Szwajcaria) 60,06 s

26. Dawid Kubiak (Polska) 71,90 s

Klasyfikacja finału Pucharu Świata:
1. McLain Ward (USA) 38 pkt.
2. Henrik von Eckermann (Szwecja) 36 pkt.
3. Steve Guerdat (Szwajcaria) 35 pkt.

26. Dawid Kubiak (Polska) 12 pkt.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>