Jeździectwo – skoki, finał PŚ: Madden wciąż na czele

Elizabeth Madden wygrała drugi konkurs finału Pucharu Świata w skokach przez przeszkody. Dosiadająca ogiera Breitling LS Amerykanka utrzymała tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Photo FEI/Christophe Tanière

Pierwszy nawrót przyniósł sporo niespodzianek. Takie gwiazdy jak Steve Guerdat, Marcus Ehning czy drugi w czwartkowym konkursie szybkości Daniel Deusser znalazły się dopiero w ostatniej dziesiątce. Do rozgrywki awansowało dziewięcioro zawodników, którzy nie mieli na koncie żadnego punktu karnego, w tym prowadząca w klasyfikacji Elizabeth Madden.

Ona też wygrała rozgrywkę, startując do niej jako ostatnia. Z czasem 33,22 s Amerykanka wyprzedziła o 0,22 s Holendra Harriego Smoldersa. Na trzecim miejscu uplasował się piąty w konkursie szybkości Henrik von Eckermann – parkur podczas rozgrywki przejechał również bezbłędnie, ale w czasie 33,92 s.

W sobotę skoczkowie nie będą rywalizować w Pucharze Świata. Finałowy konkurs dwunawrotowy odbędzie się w niedzielę. Z zerowym dorobkiem punktowym przystąpi do niego Madden – liderka klasyfikacji zawodów. Cztery punkty straty do niej ma von Eckermann, a sześć rodak liderki, Devin Ryan – trzeci w konkursie szybkości i dziesiąty w konkursie zwykłym (pierwszy niezakwalifikowany do rozgrywki).

1. Elizabeth Madden (USA) 0+0 (33,22 s)
2. Harrie Smolders (Holandia) 0+0 (33,44 s)
3. Henrik von Eckermann (Szwecja) 0+0 (33,92 s)

Klasyfikacja po dwóch konkursach (z wynikami na starcie konkursu finałowego):
1. Elizabeth Madden (USA) 0 pkt.
2. Henrik von Eckermann (Szwecja) 4 pkt.
3. Devin Ryan (USA) 6 pkt.

Wojciech Nowakowski2464 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.