Jeździectwo – skoki, PN: Fatalny drugi przejazd Polaków

Reprezentacja Polski zajęła ósme miejsce na zawodach Pucharu Narodów w skokach przez przeszkody w luksemburskim Roeser. Zwycięstwo odnieśli najlepsi w II dywizji europejskiej Belgowie.

Pierwszy w naszej ekipie na parkur wyjechał Wojciech Wojcianiec na Naccord Mellonim. Para ta zaliczyła jedną zrzutkę, zapisując na konto naszej drużyny cztery punkty karne. Słabiej spisali się kolejni nasi reprezentanci – zarówno Mściwoj Kiecoń na Aloubecie KV oraz Jan Bobik na Chacco Amicor zebrali po 12 punktów karnych. Na szczęście, tylko jeden z tych wyników został zaliczony do wyniku drużyny – czysty przejazd Krzysztofa Ludwiczaka na Nordwindzie dał naszej reprezentacji awans do drugiego nawrotu z siódmego miejsca.

Drugi przejazd całkowicie nie wyszedł naszej reprezentacji – Wojcianiec zebrał 12 punktów karnych, Kiecoń 17, a Bobik 8 i znaleźliśmy się na ósmym miejscu. Nawet bezbłędny przejazd Krzysztofa Ludwiczaka nie pomógłby naszej reprezentacji awansować, wobec czego ostatni z naszych reprezentantów nie wyjechał na parkur.

Zawody wygrali Belgowie przed Luksemburczykami i reprezentacją Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zwycięzcy umocnili się też na pozycji liderów dywizji – mają na koncie 380 pkt. za cztery najlepsze wyniki w tym sezonie Pucharu Narodów (zwycięstwa w Roeser i Lizbonie oraz drugie miejsca w Drammen i Linzu). Na drugim premiowanym awansem miejscu są Brytyjczycy, którzy dziś zajęli szóste miejsce. Już przed ostatnią rundą w Gijon te ekipy są pewne startu w finale Pucharu Narodów w Barcelonie.