Jeździectwo – skoki, PN: Fatalny drugi przejazd Polaków

Reprezentacja Polski zajęła ósme miejsce na zawodach Pucharu Narodów w skokach przez przeszkody w luksemburskim Roeser. Zwycięstwo odnieśli najlepsi w II dywizji europejskiej Belgowie.

Pierwszy w naszej ekipie na parkur wyjechał Wojciech Wojcianiec na Naccord Mellonim. Para ta zaliczyła jedną zrzutkę, zapisując na konto naszej drużyny cztery punkty karne. Słabiej spisali się kolejni nasi reprezentanci – zarówno Mściwoj Kiecoń na Aloubecie KV oraz Jan Bobik na Chacco Amicor zebrali po 12 punktów karnych. Na szczęście, tylko jeden z tych wyników został zaliczony do wyniku drużyny – czysty przejazd Krzysztofa Ludwiczaka na Nordwindzie dał naszej reprezentacji awans do drugiego nawrotu z siódmego miejsca.

Drugi przejazd całkowicie nie wyszedł naszej reprezentacji – Wojcianiec zebrał 12 punktów karnych, Kiecoń 17, a Bobik 8 i znaleźliśmy się na ósmym miejscu. Nawet bezbłędny przejazd Krzysztofa Ludwiczaka nie pomógłby naszej reprezentacji awansować, wobec czego ostatni z naszych reprezentantów nie wyjechał na parkur.

Zawody wygrali Belgowie przed Luksemburczykami i reprezentacją Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zwycięzcy umocnili się też na pozycji liderów dywizji – mają na koncie 380 pkt. za cztery najlepsze wyniki w tym sezonie Pucharu Narodów (zwycięstwa w Roeser i Lizbonie oraz drugie miejsca w Drammen i Linzu). Na drugim premiowanym awansem miejscu są Brytyjczycy, którzy dziś zajęli szóste miejsce. Już przed ostatnią rundą w Gijon te ekipy są pewne startu w finale Pucharu Narodów w Barcelonie.

Wyniki:
1. Belgia 0 pkt.
2. Luksemburg 9 pkt.
3. Zjednoczone Emiraty Arabskie 10 pkt.

8. Polska 53 pkt.

Klasyfikacja generalna II dywizji europejskiej Pucharu Narodów:
1. Belgia 380 pkt.
2. Wielka Brytania 255 pkt.
3. Luksemburg 180 pkt.
4. Norwegia 165 pkt.
5. Dania 155 pkt.
6. Austria 150 pkt.
7. Portugalia 145 pkt.
8. Czechy 140 pkt.
8. Polska 140 pkt.
10. Węgry 120 pkt.
11. Finlandia 17,5 pkt.
12. Rosja 0 pkt.
12. Turcja 0 pkt.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password