Jeździectwo – skoki, PN: Porażka Polaków przed własną publicznością

Występu w Sopocie polscy jeźdźcy nie zaliczą do udanych. Podczas konkursu zaliczanego do Pucharu Narodów w skokach przez przeszkody Biało-Czerwoni nie awansowali do drugiego przejazdu.

Jako pierwszy z Biało-Czerwonych na parkur wyjechał najwyżej sklasyfikowany w rankingu światowym Polak Jarosław Skrzyczyński na Inferno. Trasę pokonał bezbłędnie, jednak, podobnie jak wielu innych uczestników zawodów w Sopocie, nie zmieścił się w normie czasu – do zerowego dorobku punktowego zabrakło mu zaledwie 0,42 s. Słabiej spisał się Michał Ziębicki na Heartbreakerze, który zaliczył aż cztery zrzutki i przekroczył normę czasu, zbierając w sumie 17 punktów karnych. Dwie zrzutki zanotował Wojciech Wojcianiec jadący na wałachu Cassio Melloni, a kolejne cztery dorzucił Dawid Kubiak na Bagazzy M, który do tego przekroczył normę czasu. W efekcie z wynikiem 26 punktów karnych (bez wyniku Ziębickiego) zajęliśmy jedenaste miejsce, niedające awansu do drugiego nawrotu.

Zmagania w Sopocie wygrała reprezentacja USA – startująca w żeńskim zestawieniu drużyna zza Oceanu miała po dwóch nawrotach 13 punktów, tyle samo, co Holendrzy, a w rozgrywce Laura Kraut i Sanne Thijsen zaliczyły po zrzutce, jednak Amerykanka szybciej przejechała parkur. Na trzecim miejscu z 18 punktami na koncie uplasowali się Portugalczycy.

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password