Jeździectwo – skoki, PN: Szóste miejsce Polaków w Drammen

Reprezentacja Polski w skokach przez przeszkody zajęła szóste miejsce na zawodach w Drammen. Konkurs ten zaliczany był do klasyfikacji II dywizji europejskiej Pucharu Narodów.

Jako pierwszy spośród Polaków na parkurze pojawił się Jarosław Skrzyczyński, dosiadający tym razem wałacha Calevo 2. Najwyżej sklasyfikowany w rankingu światowym nasz reprezentant zaliczył zrzutkę i nieznacznie przekroczył normę czasu, co skutkowało pięcioma punktami karnymi. Trzy zrzutki zanotował z kolei jadący na Abigeju Marek Lewicki, zbierając tym samym 12 punktów karnych. Jego wynik nie liczył się jednak do rezultatu naszej drużyny, jako najsłabszy – po dwie zrzutki zaliczyli bowiem Dawid Kubiak na Bagazzy M i Wojciech Wojcianiec na Naccordzie Melloni. Z wynikiem 21 punktów karnych udało nam się z ostatniego, ósmego miejsca awansować do drugiego nawrotu.

W nim świetnie zaprezentował się Skrzyczyński, który co prawda ponownie przekroczył normę czasu, ale tym razem nie popełnił błędu na parkurze i zebrał tylko jeden punkt karny. Poprawili się także Lewicki, który zanotował dwie zrzutki, a także Wojcianiec, który przejechał parkur z tylko jedną zrzutką. Słabszy występ zanotował natomiast Kubiak – zebrał aż 13 punktów karnych (12 za trzy zrzutki i jeden za przekroczenie normy czasu), który to wynik jednak nie był liczony do sumy punktów drużyny. Ostatecznie z 34 punktami karnymi Biało-Czerwoni zajęli szóste miejsce.

Z dorobkiem 20 pkt. zwyciężyli Irlandczycy, mający zaledwie punkt przewagi nad Belgami. Na trzeciej pozycji uplasowali się Francuzi, którzy zebrali w sumie 24 punkty karne.

Biało-Czerwoni dzięki szóstemu miejscu zdobyli 55 pkt. do klasyfikacji II dywizji europejskiej Pucharu Narodów i awansowali w niej na trzecie miejsce. Kwalifikację do zawodów finałowych z tej dywizji uzyskają dwie najlepsze drużyny.