Jeździectwo – skoki, PN: Szóste miejsce Polaków w Drammen

Reprezentacja Polski w skokach przez przeszkody zajęła szóste miejsce na zawodach w Drammen. Konkurs ten zaliczany był do klasyfikacji II dywizji europejskiej Pucharu Narodów.

Jako pierwszy spośród Polaków na parkurze pojawił się Jarosław Skrzyczyński, dosiadający tym razem wałacha Calevo 2. Najwyżej sklasyfikowany w rankingu światowym nasz reprezentant zaliczył zrzutkę i nieznacznie przekroczył normę czasu, co skutkowało pięcioma punktami karnymi. Trzy zrzutki zanotował z kolei jadący na Abigeju Marek Lewicki, zbierając tym samym 12 punktów karnych. Jego wynik nie liczył się jednak do rezultatu naszej drużyny, jako najsłabszy – po dwie zrzutki zaliczyli bowiem Dawid Kubiak na Bagazzy M i Wojciech Wojcianiec na Naccordzie Melloni. Z wynikiem 21 punktów karnych udało nam się z ostatniego, ósmego miejsca awansować do drugiego nawrotu.

W nim świetnie zaprezentował się Skrzyczyński, który co prawda ponownie przekroczył normę czasu, ale tym razem nie popełnił błędu na parkurze i zebrał tylko jeden punkt karny. Poprawili się także Lewicki, który zanotował dwie zrzutki, a także Wojcianiec, który przejechał parkur z tylko jedną zrzutką. Słabszy występ zanotował natomiast Kubiak – zebrał aż 13 punktów karnych (12 za trzy zrzutki i jeden za przekroczenie normy czasu), który to wynik jednak nie był liczony do sumy punktów drużyny. Ostatecznie z 34 punktami karnymi Biało-Czerwoni zajęli szóste miejsce.

Z dorobkiem 20 pkt. zwyciężyli Irlandczycy, mający zaledwie punkt przewagi nad Belgami. Na trzeciej pozycji uplasowali się Francuzi, którzy zebrali w sumie 24 punkty karne.

Biało-Czerwoni dzięki szóstemu miejscu zdobyli 55 pkt. do klasyfikacji II dywizji europejskiej Pucharu Narodów i awansowali w niej na trzecie miejsce. Kwalifikację do zawodów finałowych z tej dywizji uzyskają dwie najlepsze drużyny.

Tabela II dywizji europejskiej Pucharu Narodów:
1. Belgia 180 pkt.
2. Wielka Brytania 140 pkt.
3. Polska 95 pkt.
4. Czechy 70 pkt.
4. Norwegia 70 pkt.
6. Węgry 60 pkt.
7. Dania 55 pkt.
8. Austria 50 pkt.
9. Luksemburg 45 pkt.
10. Finlandia 0 pkt.
10. Portugalia 0 pkt.
10. Rosja 0 pkt.
10. Turcja 0 pkt.

Wojciech Nowakowski2461 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password