Jeździectwo: Stremler o krok od podium

Trzy Polki zaprezentowały się na rozegranych w tym tygodniu zawodach jeździeckich w Neumünster. Nasze reprezentantki rywalizowały w ujeżdżeniu oraz skokach przez przeszkody. Najlepiej spisała się nasza specjalistka od dresażu Beata Stremler, która otarła się o podium zawodów CDI-W.

Zawody w ujeżdżeniu zaliczane były do klasyfikacji Pucharu Świata w tej konkurencji. W konkursie Grand Prix Beata Stremler na koniu Rubicon D z wynikiem 72,400% zajęła piąte miejsce, a dosiadająca Dżeko Katarzyna Milczarek uplasowała się dziesięć pozycji niżej – wynik 68,060% dał jej, podobnie jak Stremler, awans do zaliczanego do Grand Prix Freestyle.

W finale Stremler uzyskała świetny wynik 76,325%, który dał jej czwarte miejsce, za Isabell Werth, Jessicą von Bredow-Werndl i Adelinde Cornelissen. Katarzyna Milczarek natomiast z rezultatem 67,675% uplasowała się na 14. pozycji, wyprzedzając tylko Innę Logutenkową. Piętnaste miejsce Ukrainki to dobra wiadomość dla Stremler, która właśnie z nią toczy walkę w rankingu olimpijskim o awans na igrzyska w Rio i właśnie powiększyła swoją przewagę nad rywalką.

W Neumünster w tym tygodniu odbyły się także zawody skoków o randze CSI3*. W piątkowym konkursie na przeszkodach 145 cm Sandra Piwowarzczyk-Bałuk startując na Quirianie zaliczyła czysty przejazd, a czas 54,16 s dał jej szesnaste miejsce. W rozegranych kilka godzin później zawodach z przeszkodami o wysokości 150 cm nasza reprezenantka startowała na koniu Chabento i z czterema punktami karnymi zajęła 28. pozycję.

W sobotę Polka wzięła udział w dwóch konkursach. W zawodach klasycznych, rozgrywanych na wysokości 150 cm, dosiadając Chabento zajęła 41. miejsce z dziewięcioma punktami karnymi na koncie. W konkursie szybkości z kolei czas 63,55 s dał parze Piwowarczyk-Bałuk/Quiriana 12. pozycję.

Wojciech Nowakowski2318 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>