Jeździectwo: Światowe Igrzyska Jeździeckie wracają do USA

Miejscowość Tryon w stanie Karolina Północna będzie gospodarzem VIII Światowych Igrzysk Jeździeckich. Impreza odbędzie się w dniach 10-23 września 2018 roku.

Początkowo igrzyska miały odbyć się w kanadyjskim Bromont w sierpniu 2018 roku, jednak w lipcu bieżącego roku miasto wycofało się z organizacji zawodów w związku z brakiem dostatecznych funduszy. Decyzja o przeniesieniu imprezy do Tryon została przyjęta jednogłośnie przez władze Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Zmiana terminu, z sierpniowego na wrześniowy, spowodowana jest natomiast klimatem Północnej Karoliny, który dogodniejszy dla koni będzie właśnie we wrześniu.

Światowe Igrzyska Jeździeckie to cykliczne zawody rangi mistrzostw świata, odbywające się dwa lata po letnich igrzyskach olimpijskich. W ich programie zawarte są nie tylko olimpijskie konkurencje (ujeżdżenie wraz z jego paraolimpijską odmianą, wszechstronny konkurs konia wierzchowego oraz skoki przez przeszkody), ale także powożenie, woltyżerka, rajdy długodystansowe oraz reining. Stany Zjednoczone jako pierwszy kraj w historii zorganizują tę imprezę po raz drugi – 2010 roku gospodarzem igrzysk było Kentucky.

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password